3 způsoby, jak pomoci, když se děti cítí osamělé

Každé dítě se tu a tam cítí osamělé. Ale děti se mohou cítit lépe, když s nimi rodiče spolupracují na procvičování dovedností, které pomáhají s propojením, sounáležitostí a pocitem blízkosti ostatních. Říká se jim dovednosti sociálního spojení.

1. Spojte se se svým dítětem

Udělejte si čas na připojení každý den – i když je to jen na pár minut. Může to být malá řeč nebo naslouchání o jejich dni. Poslouchejte s plnou pozorností. Navažte oční kontakt, sdílejte úsměv a obejměte se. Dejte jim vědět, že na vás mohou vždy počítat s podporou. Časem se vaše dítě naučí, že jedním z nejlepších způsobů, jak zmírnit osamělé pocity, je myslet na někoho, ke komu se již cítí blízko, a spojit se s ním.

2. Pomozte svému dítěti navázat zdravá přátelství

Mluvte se svým dítětem o přátelích. Zjistěte, s kým se baví a proč. Naučte je přátelství, jako je být laskavý a spravedlivý. Naučte je zahrnout ostatní, střídat se, naslouchat a být dobrým sportem. Pomozte jim naučit se mluvit za sebe i za ostatní. Děti se cítí méně osamělé, když mají blízké pozitivní vztahy a cítí se součástí rodiny, přátelství nebo komunity.

3. Naučte děti pomáhat, být laskaví a děkovat druhým

Ukažte svým dětem, jak pomáhat – doma, ve škole i v komunitě. Naučte je být laskaví a děkovat lidem za drobné laskavosti. Buďte vzorem a poděkujte svému dítěti, když projeví laskavost. Jejich skutečnou odměnou je to, jak se cítí, když vidí jejich dopad a cítí povzbuzení, které se děje se sociálním spojením.

Co když moje dítě potřebuje více pomoci s osamělými pocity?

Děti a dospívající se většinou dokážou vyrovnat s osamělými pocity, kterými procházejí. Někteří najdou způsob, jak se cítit lépe sami nebo s podporou rodiče nebo dobrého přítele. Pocity osamění se vytrácejí, když děti najdou způsob, jak se spojit, cítit se přijímány, být pochopené.

Některé osamělé pocity jsou však hlubší a je těžší se s nimi vypořádat. Děti a dospívající možná potřebují více pomoci, aby se přes ně dostali. Pokud se obáváte, že se vaše dítě potýká s osamělostí, která trvá příliš dlouho nebo se vyskytuje příliš často, promluvte si s jeho lékařem. Vašemu dítěti může pomoci mluvit s terapeutem, který mu může pomoci najít způsoby, jak se s tím vyrovnat.

Proto se lidé, kteří jsou laskaví a pomáhají druhým, cítí více propojeni a méně osamělí.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares