Jak na přebytečná kila po porodu a povislou kůži?

Jste už po porodu celkem dlouho, ale stále vás trápí povislá kůže a vypouklé bříško? Vaše původní váha zmizela jako mávnutí kouzelného proutku a vy se na ní nemůžete dostat zpět, i když se o to snažíte všemožnými i nemožnými způsoby. Klid, máme pro vás pár rad a tipů.

Genetika

S dědičností člověk nic neudělá a jestli jste třeba korpulentnější po své mamince, nedá se svítit. Buďte optimistka, nejste sama, těchto žen je na světě miliony. I když byste si po šestinedělí přála vypadat hned dobře, občas to tak u všech žen nefunguje. Hlavně jsme každá jiná. Tělo se po porodu vzpamatovává až jeden rok, tak na sebe netlačte.

Strava a kojení

Dbejte na pravidelnou a vyváženou stravu. Tady bude zřejmě každá maminka namítat, že v době po porodu to nejde. Nic však není ztraceno, můžete se o to alespoň pokusit. Výbornou technikou k hubnutí je také kojení. Řada žen ztratí dost kilogramů jen tím, že kojí. Důležitý je také pohyb, což je samozřejmé. Stačí chůze, procházky s kočárkem vás budou bavit.

Spontánní porod? Máte výhodu..

Po císařském řezu je vše těžší, ale pokud jste rodila přirozeně, jako většina žen, je tu velká šance, že můžete začít lehce cvičit už během šesti neděl po porodu. Nicméně pozor na své síly, když se na to ještě necítíte, není dobré začít. Předpokladem pro cvičení je stav, kdy se cítíte fit. Pokud denně vstáváte, kojíte a pořádně nespíte, málo jíte atd..to vše vám kondici může naopak zhoršit.

Jako start je vynikajícím cvičením jóga

Tu některé ženy rády cvičí již před porodem i s bříškem, tak lze jen navázat. Největším úskalím, které se s vámi po porodu děje, je fakt, že máte rozestoupenou břišní stěnu, kterou je zase potřeba dát zpátky. Rozhodně se netrapte a nedělejte fyzicky náročné cviky, jako jsou třeba sedy-lehy nebo kruhové tréninky. Buďte na sebe hodná a začněte postupně. Zvolte tempo, které vám bude vyhovovat. Vhodná je i rada odborníka v podobě fyzioterapeuta.

Pokud se svým vzhledem jen tak nespokojíte a vnímáte své břicho jako „převis“, zkonzultujte svou situaci s plastickým chirurgem. Je to estetická stránka věci a s tím si bude vědět rady jen zkušený specialista.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares