Dětský olej z divizny na bolest uší

Na bolest uší antibiotika? Ano, je to možnost, ale proč nezkusit přírodní léčbu? Zvláště u ječících dětí by mohl být diviznový olej jako SOS lék.

Mnoho ušních infekcí není totiž ani bakteriálního původu, tudíž antibiotika nemusí účinkovat. Častější jsou virové infekce. Na obojí by měl zabrat námi připravený olej.

Výhody přírodní léčby:

  • při častém užívání antibiotik mohou být vůči patogenům rezistentní
  • vyhnete se u dítěte vedlejším účinkům
  • udržíte zdravou střevní flóru

Jak si vyrobit olej proti bolesti uší?

Složení:

  • ½ šálku čerstvých květin divizny
  • 2 šálky extra panenského olivového oleje
  • kuchyňské sítko vyložené 1 kusem papírové utěrky
  • skleněná lahvička s kapátkem

Postup:

Na přípravu použijte vodní lázeň. Postačí vám k tomu dva hrnce. Jeden větší a menší, který vložíte dovnitř. Ve velkém hrnci je voda, je tedy potřeba jej přivést k varu. Následně snižte teplotu na mírný stupeň. V menším hrnci máte květy a olej, je nutné všechno zahřívat po dobu 40 minut.

Olej musí být udržovaný jen teplý, neměl by se přehřát, natož vřít. Na konci uplynutí této doby je nezbytné nechat olej s květy vychladnout, což bude trvat zhruba stejný časový úsek.

Poté ho sceďte přes kuchyňské sítko, kam umístíte papírovou utěrku. Hotový olejíček přelijte do skleněné lahvičky s kapátkem. Olej skladujte v temnu a suchu, nemusí být v lednici.

Jak olej používat?

Malé množství oleje nalijte do malého rendlíku a lehce zahřejte v troubě. Olej by měl být jen o něco teplejší, než je pokojová teplota.

Před použitím v uších vyzkoušejte teplotu oleje na citlivé pokožce v lokti nebo na zápěstí.

Vkápněte 3 – 4 kapky oleje z divizny do obou uší. Umístěte vatový tampon do oblasti vnějšího ucha a nechte nemocného odpočívat, co nejdéle. Podle potřeby opakujte každých 4 – 5 hodin.

Pokud vaše dítě nejeví známky zlepšení během příštích několika dnů, je nutno jít samozřejmě k lékaři k důkladnému vyšetření.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares