Jak se vyrovnat s hyperaktivním dítětem?

Vyrovnat se s hyperaktivním dítětem může být těžké. Hyperaktivní dítě se může zdát nestabilní, poskakuje z aktivity do aktivity se zdánlivě neomezenou energií. Může se zdát, že má potíže s poslechem nebo dodržováním pokynů. Může mít špatné výsledky ve škole, dostává méně než přijatelné známky a vykazuje problémy s chováním. 

Nastolit pořádek

Mnoho rodičů dává přednost udržování volné a uvolněné domácnosti bez přemíry pravidel. Tento klidný rodičovský styl funguje dobře pro mnoho dětí. Hyperaktivní děti však mívají potíže v nejasném prostředí. Pokud se vyrovnáváte s hyperaktivním dítětem, udržujte chod domácnosti přehledný a spořádaný. Dítě tak bude vědět, co se od něj ze dne na den očekává.

Zaměřte se na jednotlivé problémy

Je důležité, abyste se rozhodli, se kterými problémy stojí za to bojovat. Hyperaktivní dítě není „špatné dítě“. Hyperaktivita je způsobena psychickou poruchou známou jako porucha pozornosti s hyperaktivitou . To je problém s chemií mozku, který ovlivňuje schopnost mozku předávat informace mezi mozkovými buňkami. Nejde tedy jen o to, aby dítě vidělo rozum. Žít v rámci omezení každodenního života pro něj bude boj, takže se zaměřte na problémy, na kterých skutečně záleží, a nechte ostatní oblasti uklouznout.

Pokyny dávejte jednotlivě

Pro dítě s ADHD je obtížné dodržovat a zapamatovat si dlouhý seznam pokynů. Místo toho rozdělte úkol na menší části.
Trvejte na tom, aby se vám dítě dívalo do očí, když věci vysvětlujete, a předkládalo informace v malých, snadno stravitelných kouscích. Nechte dítě opakovat každý krok zpět. Zapsání pokynů může také pomoci dítěti je dodržovat. Psaný seznam krok za krokem umožňuje hyperaktivnímu dítěti soustředit se vždy na jeden malý krok. Může se odkazovat na seznam, aby si mohl zapamatovat, co mu bylo řečeno, a odškrtávat kroky, když je dokončí.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares