Co dělat, když je novorozeně vzhůru celou noc a spí celý den?

Nejeden rodič si stěžuje na obrácené spaní svého novorozeněte. Ve dne spí jako zabité a v noci budí celou domácnost. Teorií, proč tomu tak je existuje hned několik. Jednou z teorií je čas narození vaší ratolesti.

Jak režim dítěti převrátit?

Co tedy mohou nevyspalí rodiče dělat? Vystavujte své dítě slunečnímu světlu a každodennímu hluku během dne, i když spí; v noci ztlumte světla a udržujte své interakce tiché. Noční krmení a uklidnění by měly být krátké a nudné.

Můžete také zkusit vést záznam o spánkových návycích vašeho dítěte. Ve fázi novorozence by děti měly spát 16 až 18 hodin za 24 hodin, i když se často budí. Záznam vám může pomoci rozpoznat některé novorozenecké spánkové vzorce, které jste dříve neznali, takže si můžete odpočinout.

Co nedělat?

Udržujte své dítě vzhůru celý den a myslete na to, že bude v noci lépe spát. Teoreticky to zní dobře, ale tato taktika se obrací proti dětem, které jsou rozmrzelé a hůře se uklidňují a ve skutečnosti v noci spí méně než miminka, která pravidelně usínají. Věnujte velkou pozornost signálům spánku, včetně ospalých očí, zívání a nervozity; tak vaše dítě sděluje, že je připraveno znovu spát, i když nebylo dlouho vzhůru. Tím, že budete působit na rané známky ospalosti – dříve, než se unaví a přestimuluje – pomůžete svému dítěti snadněji usnout a spát zdravěji.

Může to chvíli trvat, než vaše ratolest prospí celou noc, ale většina miminek má do tří měsíců srovnané dny a noci a v noci spí delší dobu. Mezitím si neváhejte přes den zdřímnout, ať zvládnete noční směnu. Obraťte se na pomoc od přátel nebo rodiny, kteří by pravděpodobně rádi vaše novorozeně pohlídají, zatímco si odpočinete. Může se to zdát neintuitivní, ale odolejte nutkání udržet se vzhůru kofeinem během dne; když dostanete příležitost „spát, když spí dítě“, využijte toho.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares