I nehty potřebují hydratovat, aby zůstaly zdravé

Navštěvujete nehtová studia, aby vaše nehty byly jako ze žurnálu? My vám dnes představíme rutinu v péči o nehty, abyste o ně pečovala tím nejlepším způsobem.

Pokud budete ignorovat péči o nehty, ztratí lesk a sílu. Tak je tomu i u pokožky a vlasů.

Na co dávat pozor?

Kůžička kolem nehtového lůžka

Nehtová kůžička je choulostivá oblast našeho nehtu. Může se snadno poškodit. Hydratace je základ, který je dáván do souvislosti se stavem nehtové kůžičky.

Otázkou však je, jak nehtům dodat potřebnou vodu. Stejně jako kořeny rostlin potřebují vodu, naše nehty rovněž.

Ač si myjeme ruce několikrát denně, není to totéž jako namočit prsty do vody do lázně s vlažnou mýdlovou vodou (alespoň na pět minut).

Jaké tajné zbraně slouží k ochraně nehtů?

Jedná se o tuto trojici: vazelína, glycerin a olivový olej

Dbejte o své nehty a nedovolte jim, aby se začaly lámat nebo se na nich začaly tvořit nevzhledné vroubky nebo čárky. A už vůbec si je nekousejte!

Vazelína nehty zpevní

Někteří lidé jsou obdařeni přirozeně pevnými nehty, zatímco jiní, spoléhají na sílu gelových a akrylových nehtů. Pokud patříte mezi ohroženou skupinu s oslabenými nehty, zbystřete.

Snadno se vám zlomí nehet? Vyzkoušejte obyčejnou lékařskou vazelínu s neobyčejnými účinky.

Postup:

Umyjte si ruce a naneste vazelínu na celé nehty. Vtírejte a masírujte alespoň 3-5 minut a nechte zcela vstřebat. Nejlepších výsledků dosáhnete, když necháte vazelínu působit přes noc a odstraníte ji až ráno.

Jak podpořit růst nehtů?

  • Čerstvý pomerančový džus
  • Strouhaná pomerančová kůra
  • Olivový olej
  • Kokosový olej

Nejprve nastrouhejte najemno trochu pomerančové kůry a vymačkejte čerstvou pomerančovou šťávu. Do misky dejte 1 lžíci čerstvé pomerančové šťávy a 2 lžičky nastrouhané pomerančové kůry.

Přidejte 1 lžíci olivového oleje spolu s 1 lžící rozehřátého kokosového oleje a vše dobře promíchejte. Umyjte si ruce, abyste odstranili nečistoty a poté ponořte konečky prstů do séra na růst nehtů.

Nechte je máčet v tomto roztoku alespoň 10 minut. Poté smyjte sérum na nehty a naneste hydratační krém.

Náš tip na závěr: noste v kabelce kvalitní hydratační krém a natírejte si s ním i nehtovou kůžičku. Jedině tak zůstane vláčná a nebude se vysoušet.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares