5 tipů aby vaše miminko dobře spalo

Spánek – to je něco, co budete v prvních měsících po porodu potřebovat nejen vy, ale i vaše dítě. I když se to často nezdá, novorozené děti potřebuji až dvakrát tolik spánku co my dospělí. Jak jim tedy pomoci, aby spaly dobře (a zajistit i sobě trochu zaslouženého odpočinku)?

1. Poznejte své dítě

Každé miminko je originál – naučte se tedy poznávat jedinečné signály vašeho dítěte, které k vám vysílá. Novorozenci ještě neumí mluvit, a tak komunikují neverbálně – pláčem, výrazy obličeje apod.

2. Buďte realistka

Nečekejte, že vaše miminko bude spát tak jako vy. Naopak, děti potřebují spíše kratší úseky, proto se budou také běžně budit v noci a 8 hodin nepřetržitého spánku vám skutečně nedopřejí.

3. Nastavte režim

I spánek dítěte se dá ovlivnit správně nastaveným režimem. Uvažujte dopředu a plánujte spánek tak, aby ho na noc připadlo nejvíce. Zpočátku to nebude úplně lehké, ale s trpělivostí se vám určitě podaří vybudovat u dítěte spánkový režim, který alespoň částečně odpovídá vašim spánkovým potřebám. Nezapomeňte ale, že při tréninku je naprosto klíčová pravidelnost – jedno zaváhání a můžete začít od znovu.

4. Zapomeňte na ticho

Vaše dítě by lo po dobu 9 měsíců zvyklé na neustálý hluk – tlukot vašeho srdce, trávení, proudění krve. Proto není zvyklé usínat v naprostém klidu. Zkuste co nejvíce simulovat podmínky, které zažilo ve vašem břiše – pouštějte mu velmi tichou, klidnou a jemnou hudbu – třeba šumění moře nebo hvízdání delfínů.

5. Nepřetáhněte ho

Nejhorší co vůbec můžete udělat je udržovat vaše dítě za každou cenu vzhůru. Nezpůsobíte tím, že pak bude víc unavené a rychleji usne – právě naopak – jakmile překročíte pomyslný práh, bude akorát vzteklé a neschopné se dostatečně uklidnit, aby mohlo usnout.

Zdroj: www.babyondon.co.uk

 

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares