Několik málo rad, kterých je dobré se držet, aby si společný výlet do Paříže užily děti i jejich rodiče

Pár měsíců uteče jako voda a bude tu letní sezona, čas báječných výletů a nezapomenutelných dovolených. Dětem začnou prázdniny a během dvou měsíců budou chtít nejlépe objet, obejít nebo třeba rovnou obletět celou zeměkouli. I proto pro vás máme několik jednoduchých rad a tipů, kterých je třeba se bezpodmínečně držet, aby si cestování s dětmi užila celá rodina. Praktické tipy jsou totiž k nezaplacení. 

Stejně jako v případě dospělých i u dětí platí, že zatímco Pavlík s Aničkou si na poznávacím zájezdu (Paříž pro rodiče a děti + Disneyland) nejvíce užijou plavbu lodí po Seině, kde si z hladiny řeky prohlédnou nejkrásnější pařížské památky na obou březích, malá parádnice Hanička by se s maminkou nejraději celý den procházela pařížskými ulicemi překypujícími prestižními luxusními obchodními domy a velkými obchody – a Mirek s bráchou by se zase určitě chtěli vydat po stopách kreslených příběhů Walta Disneyeho do pařížského Disneylandu.

Ať už vaše dítě touží po aktivním dobrodružství v zábavním parku nebo mu mnohem více vyhovuje klidná procházka po měkkém, vlnivém trávníku v parku, vždy můžete naplánovat poznávací zájezd pro rodiče a děti tak, aby byla spokojená celá vaše rodina.

Na každý den si připravte vždy jen několik aktivit, a ty se snažte přizpůsobit tomu, co zajímá nejen vás, ale také vaše děti. Pokud cestujete do Paříže poprvé, je jasné, že hned první den vybudete chtít na vlastní oči spatřit vše, co Paříž nabízí, od Eiffelovy věže přes Louvre, Vítězný oblouk, Elysejský palác až po Versailles.

Nezapomeňte ale na to, že v Paříži nemusíte jen chodit po památkách, ale že si tu stejně dobře vychutnáte i mnohé další zvláštnosti, které oblíbená francouzská metropole nabízí. Jaké? Vy třeba výtečnou kávu a vaše ratolesti křupavé croissanty nebo čokoládové chlebíčky pains au chocolat.

Nebo se časně z rána vydejte na ostrov zvaný Île de la Cité a v některé z místních kavárniček si vychutnejte společnou rodinnou snídani. A hned si tak vlastně budete moci i ze svého seznamu „odškrtnout“, že jste s dětmi viděli Notre-Dame a Seinu.

Odpoledne se pak můžete vydat třeba do Lucemburských zahrad. Zatímco vy se na chvíli potěšíte zaslouženým odpočinkem a jen tak budete pozorovat koloběh života a lidí, váš manžel tu může za hezkého počasí vzít děti na projížďku. Pro spoustu malých návštěvníků Paříže totiž není nic magičtějšího, než když sedí na roztomilém poníkovi.

Taky pamatujte na to, že děti jsou malé individuality, které se chovají různým způsobem. Proto pokud víte, že vaše dítko nevydrží ani chvíli v klidu, návštěva pařížských kostelů, galerií či muzeí, kde je třeba být potichu, pro něj asi nebude tím pravým ořechovým.

Na druhou stranu, poznávací zájezd má být příjemným časem, kdy jste spolu, proto na chvíli klidně zapomeňte na všechna pravidla, která vaše děti jinak dodržují. Klidně jim dovolte, aby snídali čokoládové croissanty, svačily pravé francouzské makronky a obědvaly a večeřely tradiční palačinky. Uvidíte, že po návratu domů z cest se zase všechno vrátí do normálu. Hlavně pořád mějte na paměti, že si chcete společně strávený čas užít, ne ho jenom přežít.   

Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares