Miminko, které nemělo přežít, slaví 2. narozeniny!

Možná si pamatujete jméno Jaxon Buell – chlapeček, který se narodil s mozkovou deformací, která v podstatě znamená, že mu 80 % mozku úplně chybělo. “Doktoři říkali, že se jeho mozek jednoduše přestal vyvíjet”, vysvětluje Jaxonův otec. “Řekli nám také, že pravděpodobně nikdy neuvidí, neuslyší a nebude mluvit – protože mozek na to jednoduše není dostatečně vyvinutý. Ale i přes tento jednoznačný verdikt, Jaxon všechno tohle umí”!

“Když na něj lidé mluví, otáčí za zvukem hlavu, pozná svoje jméno, usmívá se a natahuje ručičky. Pro normální děti je tohle úplný standard, ale pro Jaxona jsou to doslova zázraky”, dodává chlapcův otec. Rodiče Jaxona si užívají každý moment se svým synem, jsou vděční za každý jeho pokrok a s nadějí vyhlíží ty další.

Bohužel, nikdo nedokáže odhadnout, jak se Jaxonův stav bude vyvíjet. Už teď patří mezi naprosté výjimky a doktoři tak nemají s jeho stavem mnoho zkušeností. “Doktoři říkali, že se 2. narozenin v žádném případě nedožije – a přesto je tu pořád s námi”, říkají rodiče. “Doufáme v to nejlepší.”

Buellovi sdílejí tento příběh, aby pomohli rodičům, kteří zažívají obdobné situace. “Nikdy se nevzdávejte – lékařské prognózy jsou jedna věc, ale síla naděje je věc druhá. I když máte pocit, že se všechno hroutí, vždycky věřte v to nejlepší. Naše víra a Jaxonova vůle žít nám umožnila prožít s ním už 2 krásné roky.”

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares