Co jsem se naučila od chůvy

Po rozhovoru s maminkami po celé USA a učení se z první ruky, jsem přišla na věci, které bych si přála vědět, kdybych byla úplně nová maminka a hledala perfektní chůvu.

Byla jsem pracující máma téměř deset let, celkově jsem vystřídala pět chův. Pokaždé, když jsem najala novou chůvu, pomyslela jsem si a tajně přála, že jsem konečně našla tu perfektní chůvu – měla se láskyplně starat o mé děti, a pak bych mohla jít do práce a dělat svou práci bez obav. I když jsem zaměstnala mnoho krásných chův, nikdy jsem nenašla tu pravou. A nakonec jsem přišla na to, že žádná taková ani neexistuje.

Kdykoliv, když jsme spolu s mými kolegyněmi – maminkami, tak dojde na debatu o chůvách. Někdy si vyslechnu zábavné historky, ale i příběhy, které už moc vtipné nejsou. Dozvěděla jsem se o chůvách, které měly srdce na správném místě, ale i tak neměli dobrý posudek, o chůvách, které byly úžasnými učitelkami pro děti (někdy i pro rodiče).

Tyto příběhy jsem sepsala ve své nové knize, “Kdo bude sledovat moje děti? Zatímco jsem dělala výzkum pro mou knihu, vedla jsem rozhovory s maminkami po celých Spojených státech, a přišla jsem na pár věcí, které bych si přála vědět už na začátku, když jsem byla mladá a jako zcela nová máma hledala chůvu.
Budete se přibližovat ke své chůvě než kdokoli jiný, kdo někdy pracoval pro vás.

Vztah chůva / pracovní máma je jako žádný jiný vztah. Vaše chůva se stane součástí velmi intimního prostoru vašeho rodinného života. Budete poznávat svou prodlouženou rodinu a přátele. Ona se bude měnit plenky vašich dětí ‘, a to ona bude učerpán mateřského mléka pro vaše dítě. Bude poznávat vaše děti a vás, uvnitř i z venčí, ve všech svých formách-Hodný, zlý a ošklivý. Může dojít i k objímání chůvy nebo chůva, která každé ráno sedí na záchodovém sedátku a snaží se vám říct trable ze svého milostného života, zatímco vy se chcete připravit na práci. Akceptujte to. Dostanete blízko k chůvě, zda chcete, nebo ne. Je to součást dohody.

Budete snášet mnohem více věcí od své chůvy, než byste snášeli od někoho jiného, kdo někdy pracoval pro vás.

Vaše chůva je má nejdůležitější úlohu -stará o vaše děti, když vy nemůžete. Z tohoto důvodu byste se měli smířit se spoustou věcí.

Některé z maminky v mé knize zmiňovaly chůvy, které si přinesly své vlastní prádlo a v práci si ho vypraly, a chůvy, které šly do máminy skříně a půjčily si jejich oblíbené oblečení, aniž by o to požádaly. Společným tématem ve všech těchto případech bylo, že pracující maminky se tomu nepostavily. Ani jednou maminky vážně neuvažovaly o odpálení chůvy.Důvodem bylo, že se jim nechtělo zaškolovat někoho jiného, poznat a důvěřovat opět někomu cizímu, a přesně toto je děsilo.

Nemůžete sami sebe naklonovat.

Věřte mi, protože já mám mnoho zkušeností. Vaše chůva je jiná než vy. Může být mladší nebo starší než vy, nebo z druhého koutu světa. Bez ohledu na to, co má za sebou, bez ohledu na zkušenosti, které má ona s dětmi než vy a právě ona přinese všechny zkušenosti a předá je vašim dětem. To je vše v naprostém pořádku. Mnoho chův učí děti novým věcem, jako například jiný jazyk, jak si ušít kostým na halloweenskou party atd. Některé chůvy naučily i rodiče, jak si poradit se zahradou, jak mít větší trpělivost či naučit děti lepší kázni. Samozřejmě, že některé chůvy dělaly s dětmi věci, ze kterých nebyli rodiče moc nadšení, jako například jít se najíst do fast foodu a pravidelných intervalech. To se stává. Vaše chůva nejste vy, nikdy nebyla a nikdy nebude, to je důležité si uvědomit.

Existuje jen jedna matka a vaše děti to vědí.

V posledních několika týdnech mého mateřského života, mi některé daly jedny z nejlepších rad, které mi ještě nikdo nedal. Měla jsem strach přivést naši první chůvu, když náš syn byl ještě dítě. “Vaše chůva se dá vyměnit. Ty ne,” řekla mi. Měla pravdu. Dokonce, i když jsme vyměnili tři chůvy v jednom roce, viděla jsem, že moje děti věděli, že jsem se stále jejich matka. Viděla jsem to, dávaly mi uklidňující, nevinné úsměvy, každý den. Oni by měly být v pořádku. Jsou v pořádku. Jsem matka. Vědí, že jsem. Dokonc i když jsem se snažila přesvědčit svého syna, že nová chůva byla fanoušek “Bořka Stavitele”, stejně jako on (koupila jsem jí hračky Bořka stavitele, aby mu je dala), nevšímal si jich. Věděl, že jsem jeho matka, a že nikam neodejdu. Pamatujte na to.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares