Jak motivovat děti k dlouhým procházkám a výletům

„Už jsme tam?“ Tato otázka, položená dětmi, je pro většinu rodičů běžnou skutečností. Děti očekávají neustálé výzvy a zábavu. Možná budete muset pracovat, abyste udrželi jejich zájem a předešli jejich otráveným výrazům.

Prozkoumejte přírodu s mapami a knihami

Vezměte si s sebou průvodce pro květiny, stromy a ptáky a pokuste se na každé procházce najít nové příklady. Zapisujte si deník o každém novém nálezu, který objevíte nebo zvažujete fotografování a vytváření digitálních poznámek, které si později prohlédnete.

Dejte svému dítěti mapu (buď na papíře nebo na telefonu) a naučte je číst v mapách, identifikovat sever a jih a navigovat. Povzbuďte své dítě, aby si za pochodu nakreslilo mapu trasy. V telefonu můžete použít mapovací aplikaci a ukázat dítěti, jak ji používat.

Plánujte odměny

Cestou plánujte odměny. Udělejte si obrat v obchodě nebo na trhu, kde si můžete koupit výživnou pochoutku, jako je čerstvé ovoce. Vezměte si s sebou pamlsky nebo ceny, které můžete věnovat dětem při splnění úkolů na cestě.

Zahrňte do své pěší trasy hřiště, potoky, parky, pláže a další zajímavá místa. Odměňte své děti tím, že se zastavíte na těchto velmi žádaných místech, kde mohou prozkoumat a užít si své okolí.

Používejte zábavu a hry

Zkuste hrát hry při chůzi. Ty mohou být podobné hrám, které byste hráli v autě, například „hádej, kdo jsem či slovní fotbal“.

Využijte čas procházky k tomu, abyste své dítě poznali. Pokládejte otázky, abyste prozkoumali přesvědčení, hodnoty a talenty. Nebo si naplánujte drobnosti o přírodě nebo vašem okolí a vyzkoušejte děti na trase.

Pořiďte svému dítěti sportovní hodinky a povzbuďte ho, aby sledovalo čas, vzdálenost, mezičasy a hrálo si s funkcí stopek. Děti se mohou pokusit zvýšit svůj čas, vzdálenost nebo kroky týden po týdnu jako zábavnou a motivující výzvu.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares