Jak ušetřit na výbavičce

Miminko stojí peníze, to víme všichni. Ale i tak nás překvapí, kolik všechny ty věci stojí a žasneme údivem nad tím, jak je možné, že malé bačkůrky stojí stejně jako boty pro dospělého člověka. S našimi tipy ale zvládnete ušetřit i tam, kde byste to nečekali.

Nakupujte online – ale ne všechno

Nakupování na internetu může být výhodné, ale musíte v tom umět chodit. Některé eshopy totiž pro dopravu zdarma vyžadují dosažení určité hodnoty nákupu, a vy tak v důsledku koupíte věci, které nechcete a ani nepotřebujete. Proto buďte opatrná a nakupujte jen věci, o kterých víte, že vám sednou a nebudete je muset za další peníze vracet zpět.

Jak na plenky

Jedním z největších výdajů budou právě plenky. A to alespoň na pár let. Proto se vyplatí se nad nákupem tohoto zboží zamyslet a trochu investovat do hledání té nejvýhodnější varianty. Pokud bydlíte ve větším městě, není přeci problém projít pár letáků a vsadíme se, že alespoň v jednom obchodě najdete plenky ve slevě.

Nebojte se oblečení z druhé ruky

Možná se vám to může zdát nehygienické nebo k tomu prostě jaksi pociťujete odpor, ale oblečení z druhé ruky není nic hrozného. naopak ušetříte tím hory peněz, které pak můžete investovat do kvalitnějšího jídla nebo jiných důležitých věcí. Navíc nemusíte rovnou běžet do sekáče – stačí se přeci poptat v okruhu svých známých a rodiny – jistě vám rádi dají nepotřebné kusy oblečení po svých dětech.

Zkraťte svůj nákupní seznam

Produkty pro miminka zažívají obrovský marketingový boom. Všichni lidé totiž přirozeně chtějí pro své děti to nejlepší, a tak se snáze dají zlákat reklamami a “výhodnými” nabídkami. Uvědomte si ale, že novorozenec vlastně potřebuje hrozně málo věcí – pohodlné oblečení, dostatek jídla a pití a místo ke spaní – to ostatní už jsou vlastně vaše potřeby a touhy.

Zdroj: www.parents.com

 

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares