Inspirace venkovem: farmářské doplňky do domácnosti

Připadá vám venkov tmavý a ponurý? Podívejte se na něj z jiného úhlu pohledu! I na venkově svítí slunce a nemusí být došková chalupa nutně na mýtině, kde je mlha, ranní rosa a chladno. Baldachýnové verandy se zelenými předními dveřmi jsou inspirativní.

Dejte šanci uměleckým a dekorativním prvkům ve venkovském stylu i u vás doma. Zatočte s nudnými barvami. Šedé a béžové dekory jsou sice neutrální, ale na jaře to chce daleko jiné barvičky. Přečtěte si následující řádky.

Krb – dokonalé místo k lenošení

Ne každý si sice můžeme dovolit krb, ale je to neotřelá varianta, jak si doma zajistit teplo a nepřijít o praskající ohýnek. Zakomponujte k němu i křeslo a umístěte koberec s geometrickým potiskem. Pokud chcete markantní změnu, břidlicová podlaha je luxus.

Vítr v umění zavane jídelnou

Cítíte, že to chce změnu také v dekoracích? Uvažujete správně, galerijní stěna povýší úroveň bydlení zase o stupínek výše. Můžete tu vystavit obrazy i jinou grafiku. Vhodným místem pro výstavu umění je právě jídelna. Vnáší do prostoru osobitost a navíc při jídle evokuje příjemné pocity a vede k hlubokému uvědomění a zamyšlení.

Jen růžová to může být!

Kuchyni sluší růžová – nebojte se jí. Parádně vnese vzdušnost a světlo. Vyměňte pracovní desku a pokud máte trámy, natřete je na bílo. Ač se může zdá moderní černá žula, v kuchyni je to na jaře, dost depresivní barva. Je potřeba místo chladu přinést teplo. Pudrový odstín růžové vytvoří zcela odlišný pohled na nové, živé a svěží odstíny.

Vrstvení v ložnici

Vrstvení a kombinování ložního prádla od různých značek – nic příliš sladěného, i to je koncept tohoto stylu. Takže zvolte např. povlečení ve vintage stylu (pruhované a krajkové polštáře), na to boho přehoz. Srdcem venkova jsou také využívané techniky, např. patchwork. Kousíčky různých látek lze použít i u dětí v pokoji.

Koupelnové nápady

Starožitné doplňky, mramor, kulaté tvary a marocký styl vodovodních kohoutků – koneckonců, proč ne? Když se snoubí moderna s puncem dob minulých, je to skvost!

Štítky: , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares