Chození na nočník je pro dítě velkým životním milníkem

Děti procházejí mnoha milníky, jak rostou. Jedním z největších – pro ně i pro vás – je naučit se používat toaletu. Rodiče mají často otázky o tom, kdy a jak nočník začít používat.

Nezačínejte trénovat chození na nočník, dokud vy i vaše dítě nebudete připraveni. Jste připraveni, když jste schopni věnovat čas a energii potřebnou k povzbuzení vašeho dítěte na denní bázi.

Jak mám připravit své dítě na chození na nočník?

První věc, kterou můžete udělat, je umožnit svému dítěti, aby s vámi šlo, když používáte toaletu. Zajistěte, aby se v koupelně cítili pohodlně. Nechte je vidět moč a střevní pohyby na toaletě. Promluvte si s nimi o tom, co se děje. Používejte jednoduchá slova jako „čůrat“ a „kakat“.

Pořiďte dítěti nočník. Pokud o něj nebude stát, může to být tím, že je to nepsprávný typ nočníku.

Nočník umístěte do prostoru, kde dítě běžně pobývá

Umístěte nočník do normálního životního a hracího prostoru vašeho dítěte, aby se s ním seznámil. Zvažte umístění nočníku na každém patře domu, pokud žijete ve vícepatrovém domě. Umožněte svému dítěti pozorovat, dotýkat se a zvyknout si na nočník.

Řekněte dítěti, že nočník je jen jejich

Řekněte svému dítěti, že nočník je jejich vlastní židle nbo záchod. Nechte je sedět zcela oblečené na nočníku, jako by to byla běžná židle. Umožněte jim kdykoli opustit nočník. Nenuťte své dítě, aby trávilo čas sedět na nočníku.

Po čase sundejte plenku

Jakmile je vaše dítě zvyklé na nočník, zkuste je nechat sedět na nočníku, aniž by nosily kalhoty nebo plenu. Ať si zvyknou sedět na nočníku tímto způsobem.

Ukažte dítěti, jak se používá nočník

Ukažte svému dítěti, jak se používá nočník. Umístěte stolici ze špinavé pleny do nočníku. Nechte své dítě sledovat přenos pohybu střev z nočníku do toalety. Nechte své dítě spláchnout toaletu a sledovat, jak zmizí pohyb střev.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares