4 důvody nočního pomočování

Proč se vaše dítě počůrává? děláte snad něco špatně? Důvody mohou být úplně jednoduché a řešení také…

1. Má to v genech

Zní to zvláštně? Ale je to skutečně tak. Výzkumy ukazují, že až 50 % dětí, které se v noci počůrávají to jednoduše podědily. Zavzpomínejte tedy, jak jste na tom byli vy a váš partner. A možná zjistíte, že z toho vaše dítě – podobně jako vy – vyroste.

2. Mozek a močový měchýř

Tyto dva orgány se spolu učí komunikovat teprve po narození. To je také důvod, proč malé děti nosí plínky – jednoduše jejich mozek ještě není natolik “vycvičený”, aby zvládl močení kontrolovat. Je tedy možné, že u vašeho dítěte je tento proces pomalejší a mozku to jednoduše trvá déle než je obvyklé.

3. Hlubocí spáči

Někdy je problém v tom, že vaše dítě neprobudí, ani kdyby vedle něj vybuchl granát. Je pak jasné, že plný močový měchýř ho z hlubokého spánku taky nevytáhne.

4. 2828Hormony

Naše těla produkují zvláštní diuretický hormon, který během spánku snižuje produkci moči. Proto také obvykle přes noc nechodíme na záchod, ačkoliv během dne “běháme” doslova každou hodinu. U dětí je někdy produkce tohoto hormonu nedostatečná, a proto mají močový měchýř dřív plný a do rána prostě nevydrží.

Ať už je tedy příčinou nočního pomočování cokoliv, je zřejmé, že by tento problém měl dřív nebo později odeznít. Existuje skutečně jen mizivé procento dětí. které se s tímto nevypořádají do školního věku. Pokud problém přetrvává nadále, je vhodné navštívit lékaře, který bude pátrat po hlubších příčinách, které jsou nejčastěji psychologického charakteru.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares