Jak zastavit hysterický křik dítěte

Batolata křičí, aby na sebe upoutala pozornost svých rodičů nebo pečovatelů. Mohou však také křičet z frustrace, nudy nebo jiných důvodů. I když není neobvyklé, že křik batolat souvisí s záchvaty vzteku, je důležité pokusit se určit základní příčinu a podle toho ji řešit.

Zkontrolujte, zda není nemocné

První věcí, kterou musíte udělat, je zkontrolovat, zda má batole nějaký základní problém nebo stav způsobující bolest. Například batolata s horečkou, silnou bolestí při prořezávání zoubků a ušními infekcemi mohou často křičet kvůli nepohodlí. V takových případech se poraďte s lékařem.

Rozptylte je

Pokud batole křičí, aby získalo pozornost nebo pro zábavu, můžete to odradit tím, že je rozptýlíte. Rozptýlit dítě je poměrně snadné. Upozorněte na roztomilé kotě nebo na obláček legračního tvaru nebo na neobvyklou figurínu ve výloze a možná zapomenou, proč začala křičet.

Uznejte frustraci

Křik kvůli frustraci a zklamání lze postupně zmírnit uznáním. Pokud například vaše batole křičí v parku, protože je čas, aby si přestalo hrát na skluzavce, řekněte: „Je mi líto, že se musíš vzdát skluzavky kvůli ostatním. Ale můžeš se vrátit později.” Potvrzení ze strany rodiče nebo opatrovníka by mohlo zkrátit čas strávený křikem a postupně jej zastavit.

Stanovte pravidla a buďte důslední v jejich dodržování

Stanovte si pravidla a držte se jich ve všech situacích. Můžete také udělat pravidlo přímo před jakoukoli situací, která pravděpodobně vyvolá křik vzteku. Pokud například jdete do hračkářství, nastavte si předem pravidlo, že vaše batole smí mít pouze jednu hračku a ne více. Mohlo by to pomoci předejít nepříjemnému křiku batolete, které by požadovalo další hračku v hračkářství.

Nastavte rutinu

Mějte pro své batole pevný rutinní režim, aby vědělo, kdy očekávat aktivitu a dobu jejího trvání. Je užitečné předcházet záchvatům vzteku u batolat, která chtějí před spaním trávit více času hraním. Zajistěte, aby si vaše batole zdřímlo každý den na pevně stanovenou dobu, abyste předešli nadměrnému spánku, který může narušovat noční spánek.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares