Obličejová maska pro zářivou pokožku, akné, ekzém a tmavé kruhy pod očima

Kurkuma, med, jogurt a mléko? Ano, všechny tyto suroviny, které máte v domácnosti, můžete využít jako prostředky na výrobu pleťové masky. Víte o tom, že se kurkumové masky v Asii používají po celá staletí? Jsou známé v čínských a indických tradicích a jsou součástí ajurvédské medicíny. V jižní Asii je kurkuma nedílnou součástí příprav o pleť nevěsty. V ten den musí být přece okouzlující. Jelikož kurkuma vlastní fytochemikálie zvané kurkumin, prospívá vašemu tělu zevnitř i zvenčí.

Něco málo o kurkumě

Kurkuma je úžasná bylina s léčivými vlastnostmi, která zesvětluje pokožku a snižuje projevy hyperpigmentace. Součástí je kurkumin, který má mnoho zdravotních výhod. Vlastní antibakteriální a protizánětlivý účinek. Uklidňuje podrážděnou pokožku, léčí popáleniny a zmírňuje bolesti při spáleninách od slunce. Hojí rány a blahodárný účinek byl zaznamenán i na rakovinu kůže. Kurkumová maska funguje také na akné, ekzémy, atopické dermatitidy a lupenku. Díky antioxidačním vlastnostem kurkumy se používá také k omlazení pokožky.

Med je jednou z nejstarších potravin a konzumuje se po staletí. Slouží však, nejen jako zdroj potravy, ale vlastní také úžasné léčivé vlastnosti. Jednou z mnoha zdravotních výhod medu je, že pomáhá při léčbě akné, omezuje výskyt pupínků, jizev, skvrn a obecně zlepšuje vzhled pokožky. Med má silné antibakteriální a antioxidační vlastnosti. Krásně zvlhčuje pokožku a navíc jí dokáže i hojit.

Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou a je vhodný ke změkčení suché a tvrdé pokožky. Kůže je daleko jemnější a není zhrubělá. Aniž by pokožku vysušoval, pomáhá jí očistit a zesvětlit.

Domácí kurkumová maska na obličej

Složení:

  • 1 čajová lžička kurkumy
  • 1 čajová lžička surového bio medu
  • 1 čajová lžička přírodního jogurtu (nebo mléka)

Příprava:

Nasypte kurkumu do malé misky, přidejte med a jogurt. Ingredience by měly vytvořit pastu, která bude na vaší tváři dobře držet. Kurkuma je barvivo, takže pozor, aby vám maska nestékala z obličeje, raději si s ní lehněte.

Obličej si umyjte tekoucí vodou a odstraňte veškerý make – up. Vlasy si dejte do culíku a na sebe si natáhněte staré tričko. Masku z kurkumy nanášejte rovnoměrně po celém obličeji. Natřete i na místa pod oči, zbavíte se tak kruhů. Po dvaceti minutách jí smyjte. Masku lze použít i jindy, dejte jí do lednice. Akorát jí bude potřeba rozředit, protože vám med v lednici ztuhne.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares