5 neočekávaných způsobů, jak se vaše tělo může trvale změnit po těhotenství

Těhotenství navždy změní váš život a vaše tělo. Asi není třeba upozorňovat na to, že ženské tělo během těhotenství změní. Ke změnám však dochází i po samotném porodu, a některé z těchto změn mohou být trvalé. Pokud si ale myslíte, že se tyto změny obrátí a vaše tělo bude takové, jaké bylo před vaším početím, jste na omylu.

Zvětší se velikost bot

To, že ženě v těhotenství mohou otékat nohy, nikdo neskrývá. Přenášení všech těchto nadbytečných kil během těhotenství může vyvinout dostatečný tlak na vaše nohy, aby se jejich klenba trvale zploštila, čímž se vaše velikost chodidla zvětší přibližně o půl čísla.

Vyrostete

Abyste udrželi krok s rostoucí velikostí dělohy během těhotenství, váš hrudní koš a kyčelní kosti se také mohou rozšířit. A přestože se děloha po porodu zmenší zpět do své normální velikosti, vaše kyčelní kost a hrudní koš mohou zůstat rozšířené.

Horší snášení alkoholu

Jakmile se vrátíte ke konzumaci alkoholu, můžete po prvním napití samotném zažít pocit opojení. Je to jednoduše proto, že jste spolu vydrželi bez alkoholu a vaše tělo si znovu vyvinulo odpor, jen aby vám sklenka vína ovlivnila rychleji než dříve.

Větší plynatost

Ano, s dítětem, které ve vás roste, je plynatost běžná. Nicméně i poté, co miminko vyjde z vašeho bříška, vám nadměrná plynatost může zkomplikovat život. Může se to stát, protože během porodu se může pánevní nerv zvaný pudendální nerv poškodit a vést k ploché inkontinenci – zdravotnímu stavu, který vede k neschopnosti ovládat plyny.

Změní se bradavky

Hormonální šílenství ve vašem těle během a po těhotenství spolu s neustálým kojením může způsobit, že vaše bradavky budou větší, tmavší a hrbolatější.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares