Jak zabavit batole? Přinášíme několik tipů a rad – 2. díl

Už vás nenapadá, jakými dalšími způsoby vaše dítě pobavit? Ve druhém díle se dozvíte zase něco nového, např. o shazování kuželek, navlékání korálků nebo polštářové válce. Možností je celá řada a s námi budete mít jistotu, že si s vámi dítě vyhraje a odmění vás úsměvem na tváři.

Poznávačka

Nechte své dítě zavřít oči a dejte mu do ruky nějaký předmět, pozná, co to je? Takto mu dejte i něco očichat, jestli se trefí.

Navlékání korálků

Příjemná odpočinková zábava. Stačí mít k tomu provázek a velké navlékací korále. Dítěti můžete podávat, ať samo navléká, ale role si klidně i vyměňte.

Domácí kuželky

Plastové láhve naplňte z části vodou a shazujte tenisovým míčkem. Venku naplňte celé a kutálejte velkým míčem. Jednoduché, ale děti to skutečně moc baví.

Hra na vaření

Nechte své batole zabořit ruce do nějakého těsta nebo ho povzbuďte při krájení plastovým nožem třeba banánů na plátky. Sama přijdete na další potraviny, je to snadné.

Běhejte bosí trávou a udělejte si piknik

Chodit venku na boso je zdravé. Přimějte své děti běhat takto na trávě. Samozřejmě až na to bude počasí. Vezměte ven proutěný koš plný dobrůtek a deku.

Balení hraček

Batole se bude smát tomu, když objeví nějakou hračku, kterou jste zabalila do novin. Nenáročná a levná zábava.

Polštářová válka

Házejte po sobě polštáři nebo je naskládejte na sebe, ať dítě musí překonávat horu polštářů jako pevnost.

Zpívejte, povídejte říkanky a telefonujte

Známých lidových písniček i pořekadel je spoustu. Uvidíte sama, které se dítěti zalíbí a bude je chtít opakovat. Velmi oblíbené je třeba tohle: Hlava, ramena, kolena, palce,
kolena, palce, kolena, palce, hlava, ramena, kolena, palce, oči, uši, pusa, nos. Předstírejte, že spolu hovoříte po telefonu, dětských telefonů je na trhu celá řada.

Vyrobte si papírové masky

Stačí k tomu čtvrtka, trocha fantazie nebo šablona z internetu. Potom už jen kulatá gumička, kterou ustřihnete do vyhovujícího rozměru a upevníte k masce. Holčičky milují výrobu korunky.

Hra s barvami

Natřete dítěti ručičky barvami a udělejte památeční obtisky na papír. Vhodné i jako dárek třeba teď na Vánoce.

Koupání

Některé děti nemají v oblibě koupání. Stačí to třeba předvést na panence.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares