Jak zabavit batole? Přinášíme několik tipů a rad – 1. díl

Jste připravené na to, že i s batoletem se dá už všemožně hrát? Je to tak a my vám přinášíme bezva nápady, které ho rozhodně rozesmějí. Jsou i aktivity, které můžete sledovat a nemusíte se tak úplně zapojovat. Však je jasné, že na každou maminku jednou padne pořádná únava.

Hra na doktora

Výborný způsob, jak zabavit starší batolata, nemusíte k tomu vlastnit spoustu vybavení. Děti si vystačí i s obyčejným fáčem a náplastmi. Stačí si jen hrát, že máte nemocnou ruku, ať vám jí dítě ošetří. Existují i nejrůznější doktorské kufříky pro děti, kde je toho na hraní skutečně mnoho, od fonendoskopu, teploměru, injekce až po nejrůznější kladívka.

Malované kameny

Postačí k tomu pár posbíraných kamínků venku a akrylové barvy, případně lak. Záleží, kam chcete kamínek umístit. Pokud bude venku, tak raději přelakován, aby se barvičky nesmyly. Kamínek se dá použít jako dekorace na zahrádku, ale třeba i v podobě atraktivního těžítka na stůl. Stačí zvolit vhodný štětec a kamínek s ním pomalovat, na trhu se prodávají i trvanlivé fixky určené na kreslení.

Křídy na chodník

Dnes už spíše „retro“ zábava připomínající doby minulé, ale proč ne? Nestojí to moc peněz a vaše děti se zabaví na dlouhé hodiny. Starší děti kolem tří let milují skákání panáka.

Hudební zábava

Děti si mohou hrát na bubeníky a další slavné muzikanty. Využijte k tomu pár hrnců, pánví a třeba vařečku nebo kovovou lžíci, zkrátka něco, co při dotyku začne vydávat řinčivý zvuk.

Hra na schovávanou

Znají všichni ze svého dětství a batolata zbožňují, když na ně někdo „bafne“. Mimo to mají rády i všelijaké maňásky a loutky, při hře zapojte fantazii. Skvělou volbou je i domácí bunkr. Dejte dohromady pár židlí a dek, které k nim přichytíte kolíčkami na prádlo. Dítě tak bude mít tunel na hraní, kde si v klidu pohraje. Ve tmě může svítit i baterkou.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares