Plno lidí rádo pěstuje na své zahrádce plodiny, jenž poté konzumuje čerstvé, ale také zmrazuje i konzervuje.
Kdo by netoužil po extra dávce vitamínů, které může mít takříkajíc zadarmo, jen s prvotní investicí. Pokud jde o samotná semínka, doporučujeme vám zakoupit z bio řad.
Rajčata a okurky děti přímo zbožňují, tak proč se nepustit do vlastní zahrádky? O jakou zeleninu se jedná?
Rajčata
Udivuje vás, že z tak maličkatých semínek mohou vyrůst rajčata? Existuje několik odrůd, velmi oblíbené jsou cherry rajčátka, jenž jsou ideální na svačinu i saláty. Rajčata potřebují mnoho slunce a prostoru.
Mimo toho vyžadují také dobře propustnou půdu, do niž se přimíchávají živiny. Je dobré používat kompost a půdu provzdušnit. Při zalévání je nutné stříkat vodu na spodní část rajčat, nikoliv přímo na listy. Jinak by došlo k hnití a plísni.
Cukety
Semínka zasaďte přímo do země a vyberte si k tomu stinnější část zahrady. Cuketu následně jistě využijete do spoustu vašich pokrmů. Výborné jsou cuketové hranolky nebo lívanečky.
Okurky
Stejně jako cukety, snesou i okurky nějaký ten stín. Okurky lze pěstovat také svisle, čímž ušetříte spoustu místa. Když se zamyslíme právě nad okurkami, jsou okrasou zahrady, která roste vzpřímeně. Jejich žluté květy navíc přilákají včely i motýly.
Hlávkový salát
Obrovským bonusem salátu je, že jej lze během zahradnické sezóny pěstovat ve dvou různých časech: na jaře a na podzim. Vysejte jej brzy s dalšími plodinami pro spoustu skvělých pochutin a znovu poté, když vaše zahrada zeje prázdnotou.

Hlávkový salát roste kvapem a lze jej vysévat po etapách
Začněte v dubnu v počtu 4 řádků, které postupně dozrají. Salát lze pěstovat ohraničeně kolem zahrady v malých prostorách a dokonce i v květináčích. Je to velmi jednoduché.