Co vše se může změnit po vysazení antikoncepce?

Perorální antikoncepce může obsahovat jednotlivé nebo kombinace hormonů, jako je estrogen a progesteron, které mohou zabránit těhotenství různými způsoby.

Obvykle zastaví proces ovulace u žen nebo změní cervikální hlen, aby bylo pro spermie obtížné dosáhnout vajíčka. Může také zesílit výstelku dělohy v důsledku toho, že k těhotenství nedochází.

Může se objevit akné

Kromě prevence nežádoucího těhotenství může perorální antikoncepce také eliminovat tvorbu akné snížením hladiny mužských hormonů. V důsledku toho také snižuje sekreci mazu.

Léky, které obsahují kombinaci estrogenu a progesteronu, se mohou zcela zbavit hormonálního akné a nadměrného ochlupení na obličeji.

Váš menstruační cyklus by se mohl zbláznit

Pokud jste pilulku přestala užívat po pečlivém dokončení balení 21 tablet, pak vaše šance na nepravidelnou menstruaci může být nízká. Pokud jste se však náhle zastavili uprostřed, pravděpodobně dostanete menstruaci bezprostředně poté.

Kromě toho můžete během měsíce zažít špinění a dokonce i křeče. A můžete dokonce zažít těžší průtok krve během vašeho období. Menstruace může být nepravidelná až tři měsíce poté, co přestanete užívat antikoncepci.

Může se zvýšit chuť na sex

Díky stabilizujícímu účinku hormonů se může v některých případech mírně snížit chuť na sex. Ale jakmile se z toho dostanete, buďte připravené na příval chuti.

Změny nálad

Po vysazení antikoncepce začne hladina hormonů kolísat, což může způsobit dočasné změny nálad. Ale nebojte, je to pouze dočasný stav.

Zmenší se poprsí

Pokud se kvůli hormonální změně vaše prsa zvětšila, když jste začali užívat pilulku, buďte připraveni na nějaké zklamání, protože vaše ňadra se určitě vrátí do své původní velikosti.

Pokles vitamínu D

Mnoho žen zažívá pokles hladiny vitaminu D, když přestanou užívat antikoncepční pilulky.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares