Kolem srdečních chorob u žen existuje mnoho mýtů. Které jsou nejčastější?

Starost o zdravé srdce by měla žena bez ohledu na věk. Srdeční onemocnění (kardiovaskulární) zahrnuje mnoho onemocnění a stavů týkajících se srdce a krevních cév. Krevní tlak, cholesterol a stres jsou tři základní faktory, které je třeba udržovat v „normálním“ stavu, aby žena předešla kardiovaskulárním onemocněním.

Mezi nejčastější mýty patří to, že jsou srdeční onemocnění převážně mužským problémem. To je však velký omyl. Ženy jsou potížemi postiženy stejně a je pro ně důležité znát nejen prevenci, ale také příznaky, které onemocnění odpovídají. Mýtů o srdečních chorobách mezi ženami je mnoho.

Rizikovou skupinu představují pouze starší ženy

Je pravdou, že s vyšším věkem je riziko srdečních onemocnění vyšší, ovšem ani mladším ženám se nevyhýbá. Kombinace antikoncepčních pilulek a kouření může zvýšit vaše šance asi o 20 procent.

Vysoký krevní tlak jako „tichý zabiják“

Existuje mnoho žen, které vůbec netuší, že mají vysoký krevní tlak a srdeční příhoda je u nich jen otázkou času. Není nic jednoduššího než pravidelná kontrola krevního tlaku. Téměř 1 ze 4 dospělých ve věku 20 až 44 let má vysoký krevní tlak. Vysoký krevní tlak je velkým rizikem v těhotenství, proto by měla každá žena absolvovat pravidelné kontroly.

Pro ženy je hlavním problémem rakovina prsu

Mnoho žen má strach z rakoviny prsu, ovšem větší počet pacientek umírá na onemocnění souvisejícími se srdcem, dokonce více než na všechny rakoviny dohromady.

Sportuji, jsem zdravá – mně onemocnění srdce nehrozí

I když je žena štíhlá, sportuje a zdravě se stravuje, může mít vysoký cholesterol. Například kouření může vyvážit sportovní aktivity. Péče o sebe pomocí vyvážené stravy a cvičení je důležitá.

Navštěvujte pravidelně svého obvodního lékaře ke kontrole krevního tlaku a cholesterolu.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares