Další způsob, jak zaměstnat děti: zahradničení

Možná jste již vyzkoušeli hodně způsobů, jak rozptýlit děti. Napadlo vás však, že vám mohou pomoci i zahradničit? Kdo vlastní zahrádku má výhodu, může tu dětem najít zábavu v podobě zalévání, ale i sázení.

Je pravda, že plení záhonků nebaví nikoho, ale když jim za to slíbíte menší odměnu, udělají to s chutí.

Práce na čerstvém vzduchu dětem prospěje

Nejprve dětem vysvětlete, co konkrétně chcete, aby vykonaly. Ukažte jim názorně, jak se to dělá a potom jim buďte chvíli dozorem, dokud to nezačnou vykonávat správně. Reálně očekávejte, že to nebude perfektní tak, jako byste si s tím pohráli vy. Každé dítě má v určitém věku své schopnosti a přes to vlak nejede…

Dejte jim svůj vlastní prostor

Když máte dostatek zahradního prostoru, navrhněte dětem, aby si také vybraly, co chtějí na zahrádce pěstovat. Nemusíte jim k tomu nutně poskytnout celý velký záhon, ale třeba dva řádky nebo pár květináčů. Děti si sem zasadí semínka a budou již jen očekávat, co z nich vyroste.

Mladším dětem udělte na starost kompost, starším třeba vykopat díru. Sem pak mohou svojí zásluhou zasadit papriky, rajčata nebo okurky. Na konci práce jim poděkujte za výtečnou spolupráci.

Zapojte je do celého procesu

Děti dokážou mnohem více, než jen vytrhávat plevel a zasazovat zeleninu. Mohou mít i skvělé nápady, co vlastně na zahrádce vypěstovat. Spoustu dětí miluje jen samostatný výběr semen a rostlin, tak je neváhejte vzít do květinářství nebo hobby marketů.

Potom se z nich stanou nadšenci a nenechají uvadnout jedinou rostlinku. Když je nalákáte na to, že po pravidelném zalévání, začne sklizeň, budou dychtivě zalévat.

Pokud jde o zahradní náčiní, pokuste se jim přidělit i odpovídající velikost. Jistě seženete dětskou lopatu, hrábě i další věci.

Ze sklizené zeleniny se následně v kuchyni doslova čaruje. Nakrájet jí na proužky a jen tak zobat nebo raději pizzu? Necháme to na vás, fantazii se meze nekladou…

Taková zahrádka je pro děti do jisté míry i vzdělávacím procesem. Naučí se tu pojmenovat zeleninu, ovoce i květiny.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares