4 způsoby jak vyvážit práci a rodinu

Být matkou na plný úvazek a zároveň strávit 8 hodin denně v práci? Skoro nadlidský úkol. Ale s trochou správné organizace a dobře sestaveného žebříčku priorit to není nemožné.

1. Zapomeňte na pocity viny

Určitě vás čas od času zaplaví vlna lítosti nad tím, že promeškáváte vzácné okamžiky ze života vašeho dítěte. Místo sebelítosti se ale spíše soustřeďte na to, jak vaše zaměstnání rodině prospívá. Máte více peněz a můžete si víc dovolit? Jste mezi lidmi a netrápí vás tak obvyklé mateřské deprese? To všechno jsou pozitivní aspekty vaší práce.

2. Investujte do péče o dítě

Pokud vaše dítě tráví většinu času s někým cizí, je opravdu nezbytné vybrat člověka, kterému bezmezně důvěřujete, znáte jeho názory a hodnoty a víte, že vaše dítěte povede správným směrem. Do hledání správné chůvy nebo zařízení se vyplatí investovat nejen mnoho času, ale i peněz.

3. Vytvořte si rodinný kalendář

Zapisujte si do něj všechny své aktivity, aby dítě mělo přehled o dnech, kdy se mu věnovat nemůžete, a naopak se těšit na dny, které máte vyhrazené pro něj. Na víkendy a svátky plánujte zajímavý program a využijte každou chvíli, kdy můžete s dítětem pěstovat vzájemný vztah a získávat nové zážitky a zkušenosti.

4. Domluvte se se šéfem

Dejte v práci najevo, že vaše role matky si vyžaduje respekt. Promluvte si se svým šéfem nebo HR specialistou o různých možnostech, jak snížit vaše pracovní vytížení a poskytnout vám více prostoru pro rodinu. Rozumný zaměstnavatel by takovým požadavkům vždy měl vyjít vstříc. Pokud se tak nestane, zvažte jinou práci – rodina je přece důležitější než kariéra.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares