Jak zacházet s vybíravými jedlíky

Jako dítě, můj syn, Julian, nazývali jsme ho “dobrý jedlík.” Miloval pyré z hrušek a jedl všechno, co jsme mu nabídli: řepa, pastinák, tuřín. Finger foods byl hit. Kousky lososa, fazole, jedl je všechny. Byla jsem pyšná. Ale hned Julianovy druhé narozeniny přestal jíst špenát. Opustil mrkev. Stále jedl kukuřici.

“Vybírání si co děti snědí je normální,” říká Jill hrad, R. D., pediatrická nutriční odbornice v Nashvillu a maminka čtyř dětí. “Všechny batolata v určitém okamžiku prokážou určitou úroveň vybíravosti. Naštěstí, toto stravování je obvykle pomíjivý stupeň (platí pro Jules, kterému jsou nyní 3 roky a jí cokoliv). Problém je, že vaše dítě shazuje vše, co jste servírovala jen zřídka a má to co do činění se samotným jídlem.

Důvody odmítání vašeho dítěte
Když máte dítě, které odmítá jíst cokoliv na svém talíři, vede to k tomu, abyste zoufale zkoušeli cokoliv pořád dokola: “Co miska cereálií?” Nebo miska jogurtu. “Místo toho, zvažte určité možnosti a dejte jim nějakou kontrolu nad menu. V mém domě, děláme vlastní burrito a jsou hit. Dala jsem se misky rýže, fazole, strouhaný sýr a kostičky avokáda-Jules si nechal vytvořit vlastní kulinářské mistrovské dílo. Což mu je příležitost, aby dostal svou vlastní večeři nadšený a dychtivý k sežrání.
Důvod, proč to odmítá

Jako lidé jsme nastaveni tak, abychom dávali přednost sladkým potravinám, a nelíbí se nám ty hořké. Sladké se totiž rovná mateřskému mléku, a hořká chuť může znamenat něco, co je toxické. U některých potravin jste mohli zaregistrovat jako velké “fuj“ u vašeho dítěte, protože děti mají více chuťových pohárků než vy (my o ně totiž přijdeme, jak stárneme), takže chuť potravin je pro ty maličké mnohem silnější. Výzkumy ukazují, že některé děti jsou dokonce geneticky více citlivé na hořké potraviny.
Není pochyb, že to můžete zkoušet 10krát či dokonce 15krát, než dítě přijme novou potravu, takže buďte trpěliví. Připravujte potraviny snadnějším způsobem: praženou zeleninu, ..a postupně přidávejte hořké ingredience.
Problém může být i teplota. Mnoho dětí může mít problémy s teplotou, říká dietologa Melissa Halas.

Malé děti se mohou zdát vybíravé jednoduše proto, že “po prvním roce růstu se jim zcela změní chuť k jídlu,” říká Castle. Dny úžasného jedení můžou následovat ty, kdy se zdá, že dítě nechce jíst vůbec.

Důvod, proč to odmítá

Pokoušet se o to, aby vaše dítě vyzkoušelo nové krmivo je dost těžké. Když odolává i při příchodu ke stolu, zapomeňte na to. “Je to asi nerealistické si myslet, že vaše dítě bude u stolu sedět více než deset až patnáct minut,” říká Halas-Liang. Ano, jíst s maličkými může být často chaotické, ale stojí to za to. Zkuste se naučit jíst společné večeře jako rodina, což může dětem pomoci dětem být méně náročnými, říká Loughborough University ve Velké Británii.

Pracujte s ním
Lákejte vaše dítě ke stolu tím, že vytvoříte u rodinné večeře zábavu. “Vydávejte jídlo ve třech fázích a udržujte vaše děti zabavené,” říká Holly Tedesco, maminka dvou malých dětí ve Forest Hills, NY. “Budu nabízet sklenici mléka a kousek sýra s olivami. Pak přichází grilovaný sýr trojúhelníků. Třetí chod je hrst nakrájených hroznů. Je to jako tapas a stále mají co jíst. “Také zvažte, v kolik hodin budete servírovat večeři. Melissa Hourihan, je Lancaster, MA, maminka čtyř dětí, všechny mají pod 6 let, má svoji zvláštní strategii Early-Bird. “Večeře je mezi pátou a půl šestou. Pokud je to později, děti jsou unavení a mnohem více se zdráhají vyzkoušet něco nového. ”

“Výzkum ukazuje, že děti budou jíst více ovoce a zeleniny, když jsou prezentovány vizuálně zajímavými způsoby,” říká Halas-Liang. Dát pokrmům chytlavá jména, zvyšuje jejich chuť si jídlo dát. Vědci z Cornell University zjistili, že děti v předškolním věku jedli dvakrát tolik mrkve, když se jim dávaly různé přezdívky.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares