Vyberte svým ratolestem hračky podporující jejich kreativitu

Každé dítě je od přírody hravé. Vyhledává takové činnosti a aktivity, které jsou pro něj zajímavé a poutavé. Nabídněte jim tedy takové hračky, skládačky a stavebnice, které je upoutají a navíc podpoří jejich kreativitu. Někdy je potřeba věnovat více času vhodnému výběru těch správných, je potřeba přijít na to, co konkrétně baví právě vaše ratolesti, ale jakmile na to přijdete, odměnou vám bude jejich rozzářený obličej.

Co podpoří kreativitu?

Aktivit a činností podporujících dětskou kreativitu je velké množství. Děti rády malují či kreslí. Mohou to být obrázky vytvářené pomocí pastelek nebo voskovek na papír. Oblíbené jsou také křídy a tabule nebo speciální tabule se smazatelnými fixami.

Kreativní činnosti nabízí i modelína. Díky modelování dochází nejen k rozvoji kreativity, ale také k trénování jemné motoriky a souhry činnosti oko-ruka.

Pokud máte doma malého stavitele, rozhodně neuděláte chybu, když mu pořídíte dřevěné kostky. Vybírat si můžete nejen z různých barevných variant, ale také z celé řady velikostí a dokonce i tvarů. Hra s kostkami podporuje rozvoj motoriky, barevného vnímání, logického uvažování, plánování a trpělivosti. Obdobou jsou pak třeba puzzle. Pro děti malé ze dřeva, pro ty starší papírové.

Máte-li děti větší, můžete jim pořídit kostky vědomostní, které umožňují procvičování číslic nebo písmenek.

  • Zapojte i podlahu

Podlaha je místo, kde tráví děti hodně času. Můžete ji tedy vybavit zajímavými podlahovými hrami. Pro nejmenší děti jsou určené podlahové krytiny nebo hrací podložky či pěnové puzzle.

  • Aktivity z reálného života

Děti vždy napodobují dospělé. Této vlastnosti můžete využít při pořizování kreativních hraček a zakoupit takové, které budou napodobovat aktivity z reálného života. Děvčata, ale i někteří chlapci, ocení miniaturní kuchyňku. Klukům zase můžete pořídit třeba sadu plastového nářadí do dílny.

Pokud stále ještě tápete, jaké hračky by vaše děti potěšily, dívejte se chvíli, čím se baví co je zajímá. Určitě tak získáte dostatek inspirace.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares