Jak si doma vyrobit kinetický písek pro děti? Návod zde!

Zabavit děti není legrace. Jsou činnosti, které je baví jen chvíli – existují však i věci s nimiž si vyhrají dlouhé hodiny. Troufáme si sem zařadit také kinetický písek. Co si však budeme povídat, v obchodech je to celkem drahá záležitost. I z toho důvodu vám přinášíme tento snadný návod.

Zvládnete to hravě za pár minut

Blíží se jaro a s ním přibude deštivého počasí. Vy už víte, co s dětmi dělat. Z kinetického písku se perfektně tvaruje. Díky tomu, že se tolik nerozsype, je to i praktické.

Děti potřebují něco tvořit – rozvíjí se

Místo toho, abyste své děti „zaparkovali“ před televizí nebo je poslali hrát videohry, zkuste být mnohem kreativnější! Děti si pohraje s prstíky a nenásilně tak procvičuje jemnou motoriku, což je důležité pro jejich další vývoj.

Dítě bude mít lepší dovednosti před nástupem do školy. Stejně tak jako čtete před spaním pohádky – každá tato aktivita má smysl.

Kinetický písek – složení

Kinetický písek z obchodu bývá vyroben samozřejmě z písku, ale je tu také silikon. Tím se dá různě tvarovat, ale co si budeme nalhávat – je to chemická přísada. Máme pro vás daleko užitečnější tip. A k výrobě stačí pár surovin z kuchyně. Nevěříte? Pojďme na to!

Složení:

  • 2 šálky jemnějšího písku
  • 1 polévková lžíce kukuřičného škrobu
  • 1/2 polévkové lžíce prostředku na nádobí (mýdlového charakteru)
  • 1- 2 šálky vody

Postup:

Písek obarvěte potravinářským barvivem. Písek navlhne, proto se předem ujistěte, že vám pro tuto potřebu, krásně proschl. Můžete ho také přesít, pokud se vám zdá stále hrubý.

Větší kusy jsou na škodu. Potom písek promíchejte s kukuřičným škrobem. Mýdlo a vodu smíchejte v samostatné nádobě. Nyní přelijte do suché směsi 1 šálek mýdlové vody.

Dost možná nebudete potřebovat všechnu vodu, ale záleží na písku. Každý je malinko jiné konzistence a obsahuje různorodé částice. Některé jsou méně a jiné zase více nasakavé. Písek má být vlhký, ale ne tekutý. Také by měl držet svůj tvar až minutu. Pokud ho příliš namočíte, můžete ho nechat vyschnout nebo přidat trochu písku.

Pískoviště na zahradě nebo hřišti nechte zatím spát venku přikryté a připravte nezapomenutelnou zábavu zatím doma!

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares