Co Mariánské Lázně nabízí rodinám s dětmi?

Využíváte času, kdy se nemůže cestovat, k plánování letní dovolené nebo aspoň malého výletu hned, jak to zase bude možné? Máme pro vás tip na místo, kam se za normální situace asi nepodíváte, protože to bývá všude spoustu zahraničních turistů. Možná už tušíte, že jde o západočeské lázně, konkrétně o ty Mariánské.

Jaké nejhezčí atrakce nabízí Mariánské Lázně pro rodiny?

Mariánské Lázně lákají už jen svou historií, která není nijak dlouhá, za to velmi zajímavá. Tam, kde dnes stojí elegantní hotely a obdivujeme nádherné parky, byl ještě poměrně nedávno neprostupný prales s bažinami a strmými roklemi. Přesto jde o místo, které si oblíbila celá řádka známých osobností.

Ano, je to tak. Do Mariánských Lázní se zamilovali třeba král Edward VII., Johann W.Goethe, Fryderyk Chopin, Antonín Dvořák, Ema Destinová a další známé osobnosti. Víte, že ve městě se nachází Městské muzeum Mariánské Lázně, které je v domě, kde byl hostem i J.W.Goethe?

Tip číslo jedna: Svezte se lanovkou na Krakonoš a vydejte se do Boheminia

V Mariánských Lázních se nachází čtvrtý největší park miniatur v Evropě, Boheminium. Těšit se můžete na víc než sedm desítek modelů, mezi nimi třeba zámek Lednice, hrad Karlštejn, Ještěd, Vinné sklepy Strážnice, Rotundu svatého Jiří a další. Kromě toho se můžete nově těšit také na nejmenší koně na světě.

Víte, že do Boheminia se dostanete pěšky, autem, nebo se můžete svést kabinkovou lanovkou?

Tip číslo dva: Procházka parkem s oplatkou v ruce

Chloubou města jsou zdejší parky, které vás okouzlí elegancí a pestrou skladbou různých druhů dřevin. Z velké části se dochovaly tak, jak je před více než 100 lety navrhl zahradní architekt Václav Skalník, vy se jimi můžete procházet třeba s teplou lázeňskou oplatkou v ruce.

Náš tip: Při své procházce nezapomeňte ochutnat také některý ze zdejších minerálních pramenů. Většina jich je veřejnosti volně přístupná.

Tip číslo tři: Už jste slyšeli fontánu zpívat?

Co je zdejší dominantou? Rozhodně Zpívající fontána, která se v sezóně (30.4.-31.10.) rozeznívá každou lichou hodinu od 7 do 19 hodin a také ve 21 a 22 hodin, kdy si můžete krom hudby vychutnat i projekci s barevným osvětlením.

Víte, že první skladba, kterou fontána „zazpívala“, byla Hudba pro Fontánu od Petra Hapky, který ji právě pro tuhle fontánu složil? Je to jedna ze skladeb, kterou si můžete poslechnout každý rok. Jinak se seznam písní obměňuje.

Tip číslo čtyři: Podívejte se po širokém okolí z vrcholu rozhledny

Rádi se na svět koukáte z ptačí perspektivy a nevadí vám vyšlápnout si nějaký ten kopec a schody? Pak se vydejte na některou ze zdejších rozhleden.

  • Na rozhlednu Hamelika vede 100 schodů, stojí v nadmořské výšce 720 metrů a její výška je 20 metrů. Říká se jí také „Panorama“.
  • Další možností je rozhledna na Panském vrchu, která měří 55 metrů a vyhlídková plošina je ve výšce 40 metrů. Na ní vede hned 207 schodů a uvidíte nejen Mariánské Lázně, ale i Slavkovský les, Lázně Kynžvart nebo Přimdu.

Tip číslo pět: Přírodní park Prelát

Místo, kde se nejen děti vyřádí a příjemně unaví. Přírodní park Prelát se nachází na okraji města v těsné blízkosti lesa a k dispozici vám jsou houpačky, prolézačky, překážková dráha, dětská lanovka a další atrakce.

Tip číslo šest: Můžete si tu zahrát i golf

Výletů a procházek máte dost, patříte mezi vášnivé golfisty? I vy si tu přijdete na své, protože ve městě nejstarší golfové hřiště v České republice.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares