14 potravin, které byste měla zařadit do jídelníčku, pokud chcete otěhotnět

Nadešel ten správný čas začít se snažit o miminko? Už nechcete být sami dva, ale chcete založit rodinu? Stát se konečně rodiči? Přinášíme vám 14 tipů na to, co byste měli oba jíst.

1.Rajčata

Obsahují živiny s názvem lykopen, které zvyšují u partnera počet spermií až o 70 % a také jejich pohyblivost.

2. Mandle

Pro zvýšení kvality spermií servírujte partnerovi každý den také hrstku mandlí. Obsahují vitamín E, který chrání DNA ve spermiích i vajíčkách. Dopřejte si mandle oba, třeba večer u televize.

3. Banány

Jsou plné vitamínu B6, který reguluje hormony a je nezbytný pro zdravý vývoj vajíček a spermií. Dejte si každé ráno ke snídani banán.

4. Chřest

Je plný kyseliny listové, o které je známo, že snižuje riziko potíží s ovulací. Co takhle posnídat chřest s vejcem, nebo posvačit chřestový salát se šalvějí?

5. Citrusy

Pomeranče, limetky i citrony obsahují velkou dávku vitamínu C, který zlepšuje kvalitu spermií.

6. Růžičková kapusta

Najdete v ní vysoký obsah kyseliny listové i plno dalších vitamínů a živin, které tělu pomáhají zbavit se nadbytečných hormonů a zlepšují plodnost. Děsí vás představa kapustové kaše nebo polévky? Zkuste si je opéct na troše oleje a česneku.

7. Mrkev

Co jí dodává tu krásnou oranžovou barvu? Karotenoidy, které zvyšují šanci na početí a umožňují spermiím dostat se k vajíčku. Zlepší totiž jejich výkon až o 8 %.

8. Ústřice

Jsou nejen skvělým afrodiziakem, ale jsou přímo nabité zinkem, který je pro početí naprosto klíčový. Pokud ho nemáte dostatek, menstruační cyklus se klidně může přerušit nebo zpomalit uvolňování vajíček.

9. Hořká čokoláda

Také milujete čokoládu a nechcete se jí vzdát? Malý kousek vám neuškodí. Dejte si ale pozor, ať má vysoký obsah kakaa. V tom totiž najdete aminokyselinu, která zdvojnásobuje objem spermatu.

10. Vajíčka

Dejte si je k snídani. Najdete v nich velkou dávku vitamínu D, který příznivě ovlivňuje ženskou plodnost.

11. Makrely

Proč je zařadit do svého jídelníčku. Jsou bohaté na mastné kyseliny, které pomáhají udržet reprodukční orgány v kondici. Udržují také nízkou hladinu cholesterolu v krvi, což je důležité zejména u pánů. Spermie díky tomu mohou pořádně dozrát.

12. Slunečnicová semínka

Obsahují hromadu zinku, který je nezbytným minerálem pro mužskou i ženskou plodnost.

13. Česnek

Servírujte ho pánům v jídle co nejčastěji. Česnek je zdrojem allicinu, který zlepšuje průtok krve do pohlavních orgánů a chrání spermie před poškozením, a selen, který zlepšuje kvalitu spermií.

14. Kuřecí maso

Kuře je skvělým zdrojem proteinů, které jsou důležité pro tvorbu vajíček.

Zdroj: www.motherandbaby.co.uk

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares