5 věcí, které byste se měli naučit od svých dětí

Od našich dětí bychom se mohli učit, to je svatá pravda. No nebyli jsme šťastnější, když jsme byli malí?

Hýbejte se s radostí

Že se musíte ke každé návštěvě posilovny nebo projížďce na kole půl hodiny přemlouvat? Je načase udělat z pohybu znovu zábavu, jako když vám bylo pět! Vzpomeňte si, co vás bavilo v dětství a zkuste se z těchto činností radovat stejně jako dřív.

Užívejte si nahotu

Děti se za své tělo vůbec nestydí – holčičky si rády zvedají sukýnky v supermarketu a chlapečci nemají problém stáhnout si trenýrky i před návštěvou. Neradíme vám, abyste to dělali stejně, ale naučit se mít rád vlastní tělo je určitě dobrý nápad.

Řekněte prostě ne

Znáte to období, kdy děti na všechno zarytě odpovídají ne, ne, ne… Zkuste se jim trochu podobat a odmítat všechny věci, které vás zatěžují, děláte je jen ze zdvořilosti a nebo ze strachu říct ne.

Radujte se z maličkostí

Kdy jste se naposledy usmáli jen proto, že svítí slunce nebo jste uviděli motýla na louce? Jako dospělí často přehlížíme tyto malé radosti a uniká nám tak spousta možností, jak si udělat svět zase o něco krásnější.

Požádejte o pomoc

Nebojte se přiznat, že na něco nestačíte. A stejně jako děti požádejte s pokorou o pomoc. Buďte si jisti, že vám ji nikdo neodmítne.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares