4 způsoby, jak zajistit batoleti klidný spánek po celou noc

Pro celkovou pohodu batolete je prvořadý klidný spánek. Jako rodiče můžete mít obavy z toho, že se vaše batole v noci budí. Je to však běžný jev, který pozoruje většina rodičů. Zatímco většina batolat má nepřerušovaný spánek, některá se mohou často budit nebo mít problémy s usínáním.

Nedostatek spánku může způsobit, že se vaše dítě bude neustále cítit unavené a podrážděné, což vám způsobí vyčerpání a obtížné situace. Ať už se vaše batole v noci budí už nějakou dobu, nebo s tím teprve začalo, existuje několik způsobů, jak mu navodit nepřerušovaný spánek.

Zjistěte příčinu a jednejte podle toho

Každé batole bude mít různé důvody pro noční probuzení. Někdo se může probudit kvůli bolesti a jiný kvůli separační úzkosti. Zhodnoťte situaci, určete přesnou příčinu a pracujte na implementaci vhodného řešení.

Dejte svému batoleti dostatek času, aby se přizpůsobilo

To znamená, že kdykoli se v noci probudí, nejprve je zkuste nechat usnout samotné. Je to základní rodičovský trik užitečný k řešení separační úzkosti. Pokud je však batole neutěšitelné, poplácejte ho po zádech nebo mu třete hřbet ruky, ale nechte ho stále v postýlce. Pokud je však noční probouzení způsobeno nemocí nebo noční můrou, může být vhodné své batole objímat a hýčkat, dokud znovu neusne.

Buďte trpěliví a vytrvalí ve svém úsilí

Koneckonců, vštěpování zdravých spánkových návyků batolatům je nepřetržitý proces, který se opírá o koncept učení praxí. Nechte proto své batole učit se samouklidňování od raného dětství. Můžete zkusit smíšený přístup, kdy je jeden den můžete uklidnit a druhý den tiše sledovat, jak se samy uklidňují. Jak vaše batole roste, snižte počet případů, kdy je uklidňujete, aby se stalo soběstačným.

Pochvalte své batole za jeho snahu

Podporujte je, aby porozuměli a praktikovali zdravé spánkové návyky. Vysvětlete jim, že noční probuzení se nakonec vyřeší vytrvalým úsilím, za předpokladu, že budou následovat vaše pokyny. V případě, že se vaše batole stále probouzí a má problém znovu usnout, poraďte se s lékařem.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares