Jak vysvětlit tříletému dítěti Ježíška?

Jak dětem přiblížit Ježíška? Je logické, že se budou ptát. Děti jsou zvídavé, tak je jasné, že kolem věku tří let se začnou dotazovat, kde se vzal Ježíšek, jak a proč nosí dárky, atd.

Připravte se na to s předstihem a přečtěte si náš manuál!

Nemusíte být zrovna křesťansky založená rodina, uctívání tradic máme v oblibě všichni, bez rozdílu.

Málokdo z českých rodin, přibližuje Ježíška stylem představení, že je to Santa se sáněmi, nežijeme v Americe. Tak buďme hrdí na našeho Ježíška.

Nemusíme se úplně bránit dekoracím tohoto typu, jen je důležité, aby dítě pochopilo, že u nás Santa Claus nežije. Je ze severního pólu a dárky pomocí sobího spřežení, rozdává jinde po světe.

Děti milují malé sobíky, Santy Clause a další drobnosti. Nicméně není radost, mít doma betlém s jesličkami a ukazovat malé jezulátko v plenkách?

Jak tedy začít s vysvětlováním, aby děti pochopily podstatu?

Nejprve dětem řekněte o Bohu, jakožto stvořiteli světa a pohovořte o tom, co všechno tu díky němu na světě je. Pro malé dítě není až tak podstatná historie, jelikož nepojme žádné časové milníky a další složitosti v podobě bible. Ježíš je zkrátka a jasně Boží syn a toho se držte.

Bůh ho seslal na zem, aby nás očistil od zla (pro starší děti klidně vyjádřete slovy – hříchů a špatných rozhodnutích). Učí lidi být dobrými bytostmi. Je to spasitel, který miluje všechny lidi. Tento výklad jim bohatě stačí. Rozhodně není zapotřebí mluvit o božích zákonech, děti budou akorát zmatené.

Jděte na to úplně jednoduše, stačí pár vět a je to!

Stačí celou věc uchopit tak, že máme dělat to, co chceme, aby ostatní učinili pro nás. Tento koncept se do každodenního života tříletého dítěte hodí a má i poučující efekt. Přejeme vám radostné Vánoce a rozzářené dětské oči, to je pro rodiče to nejvíc, co může být.

Zpívejte české koledy a občas si je klidně proložte verzí „Jingle Bells“, na tom není nic špatného. Každý máme přece jiný vkus.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares