Jak v dětech probudit lásku ke sportu již v raném věku?

O zdravotních výhodách sportu asi není třeba psát. Druhů sportů je tolik, že většina lidí objeví v sobě vášeň alespoň pro jeden. Někteří lidé jsou spíše týmovými hráči, jiní dávají přednost individuálním sportům. Podobné je to u dětí, některé se najdou ve týmových sportech jako je fotbal apod., jiné raději vyrazí na kolo. Ať je vaše dítě týmovým hráčem nebo dává přednost individuálním sportům, je efektivní vést ho ke sportovním aktivitám již od útlého věku.

Láska k pohybu začíná doma

Mnozí rodiče si řeknou, že ve školce nebo ve škole mají děti pohybu dost, což je pravda, ovšem lásku ke sportu si děti vždy osvojí na základě fungování rodiny. Děti modelují činy svých rodičů a dalších hlavních vzorů v jejich životech, pokud jde o množství životního stylu, včetně fyzické aktivity a fitness návyků.

Pokud má dítě fyzicky aktivní rodiče, s největší pravděpodobností přijme toto chování jako přirozené i pro sebe. Platí to i naopak, pokud člověk vychovávající dítě tráví většinu času na pohovce s telefonem v ruce, přijme i toto chování dítě za své.

Jak vzbudit lásku k pohybu

Klíčem k inspirování lásky k pohybu od raného věku je udržet zaměření na zábavu. Stejně jako u dospělých je i u dětí méně pravděpodobné, že se budou vzrušovat pro něco, co je nebaví. Navíc, pokud se budou bavit, pravděpodobně toho budou chtít víc, což jim dává čas na procvičování dovedností a zlepšování svých schopností.

Každé dítě je jedinečné a některé tíhnou ke cvičení a fyzické aktivitě více než jiné. Proto je nutné najít takovou aktivitu, která dítě zaujme a vydrží u ní.

Jak děti rostou a více se zapojují do organizovaného sportu, mějte na paměti, že některé děti milují strukturované sporty a soutěže, ale mnohé jiné ne. Udržujte širší definici pohybu, která zahrnuje procházky s rodinou, rodinný výlet na kole, tanec v obývacím pokoji, lezení po stromech, jógu nebo jakékoli jiné věci, které je baví.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares