Milý dáreček, který potěší, aneb jak zarámovat sušené květiny?

Je léto, všude kolem nás spoustu přenádherných květin, tak proč je nezarámovat? Luční kvítí potěší každého, je to také milý dáreček.

Jaké květiny jsou k tomu vhodné?

macešky, muškáty, sedmikrásky, fialky, vlčí máky a další podobné – vlastní tenké lístky, což usnadňuje proces lisování

Vlhkost je absorbována rychleji a snižuje možnost tvorby plísní.

Zásady:

Květiny venku sbírejte za předpokladu, že nejsou mokré. Po dešti nebo ráno, když je na květinách ranní vláha, nebudou ideální.

Během lisování je potřeba udržet stálý tlak tak, aby byl zajištěn správný proces lisování.

Čím mladší květ, tím lepší barva. Jak květiny stárnou, slábne také jejich intenzita barvy.

V čem květiny lisovat?

Pomohou vám noviny, papírové ručníky, kávové filtry a voskované papírové telefonní seznamy a třeba i vaše staré školní učebnice.

Uspořádejte si květiny a dejte je sušit

Umístěte květiny mezi dva listy savého papíru a uspořádejte je do požadovaného tvaru. Nezapomeňte na každou stranu navrstvit dalších 3-12 listů novinového nebo savého papíru, aby se odstranila přebytečná vlhkost. Květiny se dále musí zatížit, takže pomocí nějaké desky nebo cihel, popř. i hromadou telefonního seznamu. Zkrátka něčím, co je ploché a těžké.

Tento proces trvá asi dva až tři týdny. Dbejte na to, abyste během procesu sušení, květiny jakkoliv nepoškodili. Pokud chcete sušení urychlit, můžete si pomoct troubou nebo mikrovlnkou či moderním dehydrátorem.

Úprava květin do rámečku

Někdy je složité zajistit, aby komponenty zůstaly na svém místě, proto se doporučuje lepidlo nebo oboustranná lepicí páska.

Existuje spousta rámečků, takže si vyberte ten, který nejlépe vyhovuje vašemu vkusu a stylu. Jakmile je vaše tvoření u konce, je na čase vystavit váš rámeček na odiv. Zavěste své hotové umění na zeď nebo jej podepřete o nějaký stojan.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares