Ani během těhotenství se nemusíte vzdávat sportovních aktivit

Těhotenství s sebou přináší pro ženský organismus celou řadu změn, je tedy potřeba s tímto faktem počítat. Není nutno se však vzdávat sportovních aktivit. Jen je potřeba je upravit. Pro těhotné ženy existuje celá řada cvičení, která se dají v tomto období života provozovat. Jednotlivé cviky jsou zaměřeny jak na prevenci bolestí zad, které se během těhotenství objevují, tak i na snazší zvládnutí samotného porodu.

Jaké druhy pohybových aktivit volit?

Než se zaměříte na jakýkoli druh pohybu, je vždy potřeba nejprve zvážit aktuální zdravotní stav, případně vše konzultovat s lékařem.

Na začátku těhotenství není dobré cvičit takové cviky, které posilují břišní svaly nebo se během nich objevují větší otřesy.

Ideální volbou je těhotenská jóga, plavání, přiměřené druhy gymnastiky s použitím gymnastického míče. Také procházky do přírody jsou přínosem. V období před porodem je pak potřeba s aktivitami zvolnit, neboť tělo bývá častěji unavené.

Velkou oblibu mezi těhotnými má těhotenská (gravidjóga) jóga nebo pilates. Cviky pro oba druhy pohybových aktivit jsou upraveny tak, aby vyhovovaly jednotlivým těhotenským obdobím. Jóga má dobrý vliv na pohyblivost a pilates podporuje zpevňování břišních svalů. Kromě toho pozitivně ovlivňuje krevní oběh a podporuje dobrou náladu a duševní pohodu.

Pokud patříte mezi milovnice plavání, ani tento pohyb si nemusíte během těhotenství odepírat. Voda nezatěžuje tělo a tlumí nárazy. Podporuje posilování a uvolňování ztuhlých svalů a zlepšuje kondici. Existují i plavecké hodiny pro těhotné, které vedou zkušené lektorky a cviky zaměřují především na posilování a uvolňování pánevního dna.

Uvolňování a posilování pánevního dna podporuje i těhotenské cvičení na míči. Ideální je, pokud jej můžete provádět pod odborným dohledem vyškolených cvičitelek.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares