Napomínat cizí dítě? Určitě, rodiče si přeci musí pomáhat!

Kdy si můžete dovolit umravnit cizí dítě? Vždy, když potřebuje dobře míněné nasměrování.

Jako rodič nemůžeme být všude a stíhat naše dítě neustále napomínat a usměrňovat, kdykoliv je to potřeba. Když jsme byli malí, bylo běžné, že nás na pískovišti pokárala úplně cizí maminka, ale dnes se zdá, jakoby si radši každý hleděl svého a do žádných konfliktů se raději nepouštěl.

V žádném případě by si žádný rodič neměl dovolit vztáhnout ruku na cizí dítě, ale laskavé napomenutí přece nikdy nemůže uškodit. Dítě tak snáze pochopení, že určitá pravidla jsou “univerzální” a že zákaz tahání cizích holčiček za vlasy není výmyslem pouze jeho rodiče. Když ho za podobnou neplechu pokárá i cizí člověk, rychleji si zapamatuje, že tohle se opravdu nedělá.

Mezi rodiči samozřejmě mohou být i výjimky, ale jen stěží si dokážu představit nějakého, který by se na vás kvůli rozumnému a citlivému napomenutí jeho dítěte zlobil. Vždyť mu vlastně pomáháte s výchovou, tam kde to on sám bohužel nestíhá.

A co víc, vychovat dobře i ostatní děti, nejen ty vaše, je přece zájmem celé společnosti. Jsou to právě oni všichni, kdo budou mít naši budoucnost v rukou, až my zestárneme. Tak není nic špatného usilovat o to, aby z dětí vyrostli slušně vychovaní jedinci.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares