Proč je přibírání na váze odlišné při druhém těhotenství

Přibírání na váze během těhotenství je normální kvůli hormonálním změnám ve vašem těle a rostoucím dítěti. Pokud je to vaše druhé dítě, možná jste si všimli, že přírůstek hmotnosti během druhého těhotenství se liší od prvního. Můžete se cítit těžší a všimnete si, že vaše dítě začalo kopat dříve než během prvního těhotenství. 

Jak konkrétně je příbírání odlišné?

Nyní, když jste ve druhém těhotenství, uvědomíte si, že na tomto těhotenství je mnoho jiných věcí než na vašem prvním těhotenství. Ve skutečnosti se každé těhotenství liší od druhého a má jeden zásadní rozdíl, který si můžete všimnout, je váš přírůstek na váze. Množství váhy, kterou přiberete během druhého těhotenství, se bude zcela lišit od toho, jak to bylo poprvé. Kromě toho, že rychleji přiberete na váze, bude váš stav dříve vidět.

1. Můžete mít mírnou nadváhu během druhého početí ve srovnání s tím prvním

Jakmile máte dítě, je pro vás těžké shodit všechna ta kila navíc. Vašemu tělu také trvá mnohem déle, než se vrátí do formy, zejména do formy před otěhotněním.

2. Vaše dítě je umístěno níže

Jakmile otěhotníte poprvé, vaše děloha se nikdy nezmenší zpět do své předchozí velikosti. Výsledkem je, že vaše břicho začne růst rychleji a dokonce se ukáže dříve než poprvé.

Extra péče během druhého těhotenství

  • Mějte své chutě pod kontrolou a nepodléhejte nezdravému stravování. Ujistěte se, že jíte zdravě a jezte doma, jak jen můžete.
  • Pokračujte ve cvičení, pokud vám lékař dá souhlas. Pokud se cítíte unaveně, pokračujte ve svižné chůzi.
  • Nezvedejte nic těžkého a nikdy se přímo neohýbejte. Místo toho pokrčte kolena a natáhněte se dolů.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares