Tradiční hračky napomáhají v rozvoji dítěte efektivněji než videohry

Blíží se Vánoce a s nimi věčné dilema rodičů, jak pod stromečkem potěšit své ratolesti a současně docílit toho, aby byly dárky nějakým způsobem efektivní, užitečné. Ačkoli výběr dárků ovlivňují módní trendy, ukazuje se, že to nemusí být vždy ta nejlepší volba.

Děti potřebují projevit kreativitu

Je důležité umožnit dětem kreativně objevovat a hrát si. Během hry děti zdokonalují své sociální dovednosti.

Když si děti hrají s běžnými hračkami, na rozdíl od elektroniky, je pro dospělé snazší s nimi komunikovat. Učí se sdílet a číst řeč těla a spolupracovat – věci, které prostě nelze dosáhnout pomocí obrazovek a videoher.

Nechceme, aby děti ztratily své mezilidské nebo sociální dovednosti. Jedna z věcí, které vidíme u spousty elektroniky pro starší děti, je to, že to vede k velkému napětí a úzkosti.

Ztráta mezilidských dovedností

Nyní běžné vidět skupinky dětí, které se spolu potloukají, ale nezapojují se. Jsou příliš zaneprázdněni zíráním na své obrazovky nebo aktualizací svých instagramových účtů.

Někteří rodiče si myslí, že protože některé z těchto her umožňují dětem při hraní spolu mluvit, dochází k sociální interakci. Ale neuvědomují si, že je to velmi odlišný typ sociální interakce než navázání očního kontaktu a učení se sdílet.

Co by měli rodiče kupovat?

Tradiční hračky mívají méně elektronické/digitální nebo mediální pozadí, které může odvádět pozornost od podpory využití vlastní kreativity a představivosti dítěte.

Jaké tradiční hračky jsou vhodné:

  • bloky
  • papír
  • pastelky
  • malovat
  • panenky
  • akční figurky
  • stavebnice
  • knihy

Jednoduché deskové a karetní hry jsou skvělým nástrojem pro práci na rozvoji tahu a seberegulace zábavnou formou. Je třeba mít na paměti, že každé dítě je jiné a má rádo odlišnou formu zábavy.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares