Poporodní stres postihuje mnoho žen. Jak se s ním vypořádat?

Ačkoli je příchod miminka radostnou událostí, nelze si představit, co novopečené rodiče čeká. Asi není nutné připomínat, že miminko rozhodně nebude stále usměvavé a klidné jako v reklamách, i když budou rodiče používat sebelepší plenky nebo kojenecké mléko, pláč, únava a frustrace se dostavit mohou.

S rodičovstvím je spojeno mnoho nových emocí, některé mohou být spouštěči stresu. Vědět, co je stres, odkud může pocházet, jak je spouštěn a jak jej zvládat, může být užitečné v prvních dnech rodičovství, aby se stres snížil na minimum.

Nestyďte se využít nabízené pomoci

Ve dvou se to lépe táhne, a ve více lidech ještě lépe. Není žádným tajemství, že se každý cítí lépe a má méně zdravotních komplikací, když má kolem se jedince, kteří jsou ochotni pomoci.

Někdy rodičům chvíli trvá, než se vžijí do svých nových rolí. Nepodceňujte své pocity. Mluvte o nich otevřeně s partnerem a naučte se pracovat jako tým. Nestyďte se využít pomoci ostatních členů rodiny, přátel nebo kolegů z práce.

Dítě spí? Jděte také!

I když krátkodobý a přerušovaný spánek plně nenahradí celonoční, nějakou energii zdřímnutím načerpáte. Pokud dítě nechce spát několik hodin v kuse, najděte někoho, kdo se o vaše dítě může postarat, abyste si mohli odpočinout. Energii nutně potřebujete.

Mějte realistický pohled na své tělo

Je zřejmé, že bude nějakou dobu trvat, než bude vaše tělo vypadat stejně jako před otěhotněním. Tento faktor si musí uvědomit i partner nebo partnerka matky. Nezájem, nedostatek spánku – to může mít vliv nejen na cvičební plán, ale také na sexuální aktivitu.

Zbavte se některých úklidových činností

Nyní už pro vás není prioritou starost o domácnost, ale péče o dítě. Jsou věci, které jsou nezbytné – čisté prádlo, uklizená koupelna, čerstvé potraviny. Nestresujte se maličkostmi. Nic se nestane, když se jim budete věnovat později.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares