Jak si zpříjemnit cestování s dětmi? Díky dětským sluchátkům nejen na cesty!

Cestování s dětmi je pro mnohé rodiče docela adrenalinový zážitek. Kromě příprav na cestu, kdy se většina z nás děsí toho, co důležitého zapomene doma a v cíli cesty nesežene, nás taky čeká pár hodin nekonečných otázek. Kam jedeme? Už tam budeme? Za jak dlouho tam dojedeme? A co tam budeme dělat?

Rodinný výlet je fajn zábava

Ať už se chystáte na výlet o víkendu, nebo vás čeká pár dní rodinné dovolené, je třeba se na cestu dobře připravit.

Kromě toho, že s sebou sbalíte všechny potřebné věci jako oblečení, kosmetiku, boty, jídlo a možná i pleny, nesmíte zapomenout taky na hračky, které děti zabaví během dlouhé cesty autem. Hodit se ale mohou i dětská sluchátka, vlhčené ubrousky, sáčky a třeba i taška na převlečení během jízdy.

Jaké hračky se hodí do auta?

Asi to nejtěžší, co na vás během cesty na výlet čeká, je zabavit děti. Jen málokteré dítě vydrží pár hodin v klidu sedět a koukat se jen tak z okénka. Hračky a další věci na zabavení dětí do auta by měly být skladné nemělo by jich být moc.

Ideální jsou třeba obrázkové knížky, dětské časopisy, nějaká ta vzdělávací nebo neokoukaná hračka. Když bude nejhůř a budete potřebovat něco dalšího, můžete si zahrát třeba oblíbené hádanky nebo soutěž, kdo najde víc aut stejné barvy, značky apod.

A co ta dětská sluchátka?

Když už děti nic nebaví, není nic špatného na tom, když jim pustíte pohádku na tabletu nebo DVD přehrávači do auta. Aby děti dobře slyšeli zvuk i bez toho, abyste jim ho pustili přes reproduktory v autě, přijdou vhod dětská sluchátka. Jak vybrat ta nejlepší?

Pozor na hlasitost

Jedním z nejdůležitějších parametrů pro výběr dětských sluchátek je jejich hlasitost. Dětský sluch je přeci jen o něco citlivější, takže bychom měli volit nižší hlasitost, maximálně do 90 dB.

Víte, že některá sluchátka disponují funkcí omezení hlasitosti, díky které lze nastavit maximální hladinu hluku?

Jaký zvolit typ?

Dětská sluchátka jsou na trhu v několika provedeních, může jít o sluchátka na uši, která jsou pohodlná, lehká a mají měkké náušníky, nebo sluchátka kolem uší, které lépe izolují okolní zvuky.

Kromě toho se můžete rozhodnout, zda sáhnete po otevřené konstrukci sluchátek, která potěší věrnou reprodukcí zvuku, zvuk ale propustí často ven, nebo dáte přednost uzavřené konstrukci, která okolní zvuky lépe izoluje a zároveň se může pochlubit menší propustností zvuku ze sluchátek ven. Kompromisem pak může být polouzavřená konstrukce.

A co připojení?

Stejně jako u sluchátek pro dospělé se můžete rozhodnout mezi drátovými a bezdrátovými dětskými sluchátky.

Víte, že dětská sluchátka se od těch dospěláckých v mnohém liší? Navíc jsou dostupná v různých veselých barvičkách nebo s motivy oblíbených pohádkových hrdinů.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares