Důvody, proč by děti měly pít kakao jen občas

Mléko je často považováno za důležitou součást dětské stravy. Obsahuje tělu prospěšné látky v podobě vápníku, vitamínu D a dalších důležitých živin.

Nicméně otázkou je, zda je dobré dítěti dávat i ochucené mléko, např. kakao. Na trhu existuje spoustu čokoládových prášků, ale jsou skutečně tak zdravé, jak se tváří?

Řada z nich přidá nápoji spoustu cukrů a prázdných kalorií navíc

Na druhou stranu je v dost častých případech, jediný způsob, jak dítěti představit mléko tak, aby mu chutnalo a pilo jej. I zde platí pravidlo, že nic se nemá přehánět.

Sladké kakao můžete dětem občas dopřát, ale jako každodenní zdroj vápníku a vitamínu D, volte raději sýry, jogurty a přírodní bio džusy s pomerančem obohacené vápníkem, železem, bílkovinami, atd.

A dokonce i kakaa, kde píší na štítku „bez přidaného cukru“ mají stále kolem 6 gramů cukru a 74 kalorií na jeden nápoj. Ve sladších verzích je to pak i kolem 4 lžiček cukru, tak si představte, že byste měli vypít tímhle způsobem vaší ranní kávu.

A ještě důležitý poznatek – kde neuvádí přidaný cukr, budou pravděpodobně za chutí stát umělá sladidla. Je tedy rozhodně lepší, když se děti naučí pít obyčejné bílé mléko.

Bojíte se, že by vaše dítě mohlo přijít o velmi zdravou část výživy tím, že nebude mít dostatek mléka?

Pokud máte přece jen pocit, že mu chybí nějaké vitamíny a minerály, dodejte je pomocí jednoduchého denního multi-vitamínu, který může užívat ve sklenici bílého čistého mléka.

Zdravotní výhody pití mléka – je bohaté zejména na vápník

  • Mléko je jedním z nejlepších zdrojů vápníku, který může vaše dítě konzumovat.
  • Udržuje kosti vašeho dítěte zdravé a silné a současně zabraňuje úbytku kostní hmoty.
  • Pomáhá předcházet bolestem hlavy.
  • Vápník je prevencí dětské obezity – pomáhá v boji s tukovými tkáněmi, protože se uplatňuje při snižování nežádoucího tuku z těla.
  • Vápník je také nesmírně důležitý pro zdraví zubů vašeho dítěte.
  • Vápník pomáhá uvolňovat hormony a další chemikálie z těla vašeho dítěte, uvolňuje svaly.
Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares