Jaké jsou novorozenecké reflexy a chování

Novorozenci jsou vzácní, závislí malí tvorové. Mají omezenou kontrolu nad svým tělem, když poprvé vstoupí na svět. Rodí se však se souborem dovedností, které jim pomáhají přežít a prospívat. Některé z těchto chování a reflexů zmizí několik měsíců po narození. Některé vydrží až do dospělosti.

Jak se novorozenci projevují?

Někdy je těžké vědět, jak vypadá normální chování novorozence. Děti vykazují mnoho stejného chování, ale vyvíjejí se různou rychlostí. Je důležité znát chování, které můžete očekávat od svého dítěte, abyste mohli zjistit, zda může být problém diskutovat s lékařem vašeho dítěte.

  • Spící. Žaludky novorozenců jsou příliš malé na to, aby zůstaly dlouho plné, takže je třeba je často krmit. Mohou spát kdekoli od 20 minut do 4 hodin najednou mezi krmením, dokud nejsou ve věku přibližně 3 měsíců. Mnoho dětí začíná spát 6-8 hodin během noci v tomto věku.
  • Pláč. Novorozenci pláčou, aby vám řekli, když něco potřebují nebo že je něco špatně. Buďte trpěliví a klidní se svým novorozencem. Nechte někoho jiného zůstat se svým dítětem, pokud potřebujete přestávku. Nikdy, nikdy netřeste svým dítětem. Postupem času můžete být schopni říct, co vaše dítě potřebuje podle toho, jak pláče. Zavolejte svého lékaře, pokud máte nějaké dotazy týkající se pláče vašeho dítěte. To by mohlo zahrnovat, pokud máte pocit, že jste vyzkoušeli všechno a vaše dítě stále pláče; , pokud vaše dítě pláče častěji nebo v jiných časech než obvykle; nebo jestli jejich pláč zní jinak než obvykle.
  • Vydávání zvuků. Novorozenci vydávají zvuky stejně jako dospělí. Budou škytat, kýchat, zívat, říhat a bublat. To jsou všechno normální zvuky.
  • Dýchání. Někdy novorozenci nebudou dýchat pravidelně. Je normální, že přestanou dýchat jen na několik sekund a pak začnou znovu. Pokud vaše dítě přestane dýchat na déle než 10 sekund nebo začne modrat, okamžitě vyhledejte nouzovou pomoc.
  • Vidící. Pro novorozence je zpočátku těžké zaostřit, takže jejich oči mohou být zkříženy. Mají lepší kontrolu nad očními svaly ve věku 2 až 3 měsíců.
  • Sluch. Novorozenci mohou rozpoznat známé zvuky a hlasy. Mluvte, zpívejte a čtěte svému dítěti často. On nebo ona se začne obracet ke zvuku vašeho hlasu.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares