Porodní trauma – co může pomoci?

Když přemýšlíte o příkladu události, která by mohla mít trvalý emocionální a psychologický účinek, obvykle se vám vybaví válka, přepadení nebo nehoda. Ale i tento vliv může mít porod. Je známé jako porodní trauma a může k němu dojít, když rodič, kterému se narodilo dítě, má fyzickou, emocionální nebo psychologickou zkušenost – necítí se bezpečně krátce před, během nebo po porodu a porodu. Poté, co někteří lidé zažili nebo byli svědky traumatické události, mohou mít potíže se zotavením Porodní trauma může zažít i partner rodičky.

Poté, co někteří lidé zažili nebo byli svědky traumatické události, mohou mít potíže se zotavením a návratem do normálního života.

Jak bojovat s porodním traumatem

Úzkost, hypervigilance, pocit izolace, apatie nebo panika ve dnech, týdnech nebo měsících po porodu jsou jen některé z příznaků, které můžete po porodním traumatu. A pokud bojujete s některým z těchto přetrvávajících emocionálních a psychologických účinků, které pramení z porodního traumatu, nejste sami – a existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste se cítili lépe.

Terapie

Pokud jde o minimalizaci příznaků, že terapie může být „velmi účinná“. Tato terapie může zahrnovat expoziční terapie, kdy jsou pacienti povzbuzováni, aby čelili svým obavám; kognitivně behaviorální terapie, terapie mluvením, která vám může pomoci zvládnout vaše problémy změnou způsobu vašeho myšlení a chování; a desenzibilizace a přepracování očních pohybů , která kombinuje expoziční terapii a řízený smysl očních pohybů.

Příznaky porodního traumatu budou trvat, dokud nebude trauma ošetřeno. Abychom se dostali přes trauma, je třeba je pocítit, zpracovat.

Silný podpůrný tým

Je důležité, abyste měli silný podpůrný tým, může to být terapeut, důvěryhodní přátelé nebo členové rodiny, váš partner nebo rodičovská skupina pro rodiče, kteří porodili, kteří měli traumatický porod.

Nebojte se požádat o veškerou pomoc, kterou potřebujete, zejména s praktickými aspekty péče o vaše dítě. To usnadňuje postarat se o sebe a najít prostor k řešení svého traumatu. Když traumatu čelíme, cítíme ho a truchlíme, můžeme také vytvořit více prostoru pro to, co v životě chceme, když jsme traumatickou událost plně respektovali.

Povzbuzující konverzace

Pokud se vám zdá, že o porodním traumatu slyšíte více, než jste byli zvyklí, je to z velké části způsobeno nárůstem online platforem a ovlivňovatelů sociálních médií, kteří promlouvají ve snaze normalizovat tyto traumatické zážitky.

Čím více je ženám dovoleno mluvit o chaotických částech mateřství – o slzách, úzkostech, problémech s kojením, vyčerpání a přetížení – tím více se ženy cítí pohodlněji vystoupit a říci svou pravdu.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares