Jak si hrát s dětmi, když venku prší?

Podzim je opravdu deštivým a mlhavým obdobím. A v lijáku se nikomu ven jít nechce, to je jasné. I z toho důvodu vám přinášíme tipy, jak děti zabavit. Po dešti si klidně můžete jít zaskákat do kaluží, ale to je druhá věc. Teď se pojďme podívat na zábavu, která jde vytvořit doma.

Provázkové bludiště

Provázkové bludiště možná znáte z nějakých dětských pořadů. Věřte tomu nebo ne, jde udělat i doma. Stačí jen natáhnout v nějaké úzké místnosti provázky nebo stuhy a dítě má za úkol tím vším prolézat tak, aby se nikde nedotklo tělem.

Pro malé chemiky

Kyselina a zásada? Od toho se nemůže očekávat jiná, než bouřlivá reakce. Ocet a jedlá soda spolu vytvoří výbuch. Naplňte nějaké nádobky potravinářským barvivem, octem a jarem, pak se jen dívejte, jak nádobka barevně vypění. Můžete si vyrobit i populární „sliz“.

Pečení je radost, známá fáze

Pečte s dětmi, co vás zrovna napadne. Ať už se jedná o buchty, koláče, dortíky a jiné zákusky či domácí sušenky, vaše domácí ingredience jsou stokrát lepší, než ty z obchodu.

Udělejte útok na vaší skříň

Ano, malé děti milují, když se můžou převlékat. Nechte je, ať si zkusí vaší garderobu a předvedou se vám v těch nejkrásnějších modelech.

Tvořte a tvořte – nápad, jak vyrobit sněžítko

Když s dětmi něco tvoříte, rozvíjíte tím jejich schopnosti předměty, nejen uchopit, ale zlepšujete tak i jemnou motoriku. Zároveň se mu nastartují poznávací procesy tím správným směrem. Mezi nejhlavnější patří paměť, učení, fantazie a myšlení. S naším sněžítkem si navíc užijete spoustu legrace. Je to parádní dekorace na zimu na stůl, zároveň slouží i jako těžítko.

Stačí koupit v lékárně tekutý glycerol, trochu ho odlít do zavařovací sklenice, doplnit vodou a nasypat třpytky či strouhaný kokos. Na víčko přilepit nějakou figurku a zavíčkovat. Jednoduché, prosté, přesto osvědčený tip, který se dětem líbí.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares