Ideální tip na léto: obarvěte si vlasy přírodou

Přírodní bylinné domácí barvivo na vlasy, jak ho vytvořit? Celkem jednoduše, stačí jen připravit silné odvary z následujících uvedených surovin a vlasy s nimi opláchnout.

Základní technika:

Nasekejte nebo rozdrťte připravené bylinky. Lze použít čerstvé i sušené bylinky. Přilijte horkou vodu a zamíchejte. Horká voda otevře póry bylin a uvolní více barvy.

Na ½ šálku bylinek použijte 2 šálky vody

Následně přeceďte a přelijte do lahvičky s rozprašovačem. Tak bude aplikace snadná. Nastříkejte na pokožku hlavy a po celé délce vlasů. Vlasy pak stočte elegantně do turbanu nebo si nasaďte koupací čepici.

Nechte na hlavě působit cca půl hodiny a poté opláchněte. Pokud je to možné, nechte vlasy volně proschnout na slunci. Chcete-li zachovat intenzitu barvy, opakujte aplikaci několikrát za měsíc.

Individualita vlasů

Některým vlasům trvá nasáknutí domácím barvivem déle, jiným rychleji. Každé vlasy budou také na barvu reagovat odlišně.

Zde je seznam bylin podle barvy vlasů:

Blond vlasy

Světlé vlasy mají tu výhodu, že se obarví intenzivnějším a výraznějším odstínem. Jejich přirozený odstín zesílíte použitím citronové šťávy nebo čajem vyrobeným ze sušených květů heřmánku a měsíčku.

Kořen rebarbory vytváří zase zlaté medové tóny. Uvařte kořen ve vodě a schlaďte. Používejte stejně jako u jiných čajových metod.

Hnědé vlasy

Chcete tmavší hnědou, než máte? Použijte silný roztok černého čaje nebo kávy. Můžete si také udělat čaj z kopřivy, rozmarýnu a šalvěje. Šalvěj je výborná na zakrytí šedivých vlasů.

Zrzavé vlasy

Není nic lepšího, než rajčatový džus. Dostatečné množství vmasírujte do vlasů, lehce z nich vytlačte nadbytek a zakryjte vlasy plastovým sáčkem a nechte působit alespoň 30 minut.

Načervenalé vlasy

Červená řepa dodá vašim vlasům červenofialový tón. A všechny červené tóny vlasů jsou ještě více vidět, když si hlavu spláchnete vodou smíchanou s octem.

Černé vlasy

Po nanesení ořechového prášku se stanou vaše vlasy o dost tmavšími. Někdo doporučuje také hennu.

Poznámka:

Nejdůležitější je při práci s barvou používat ochranné rukavice a současně dávat i pozor na to, abyste nepotřísnili plochu, kde s barvou pracujete.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares