Jak si zpestřit dny a čekání na Ježíška? 2. díl

Postavili jste sněhuláka? Teď je čas ho trochu pozvednout. Pokud je teplota trvale pod bodem mrazu, pak je možné zkusit i špetku ledového umění. Nemusíte být zrovna mistr sochař a led zbrousit motorovou pilou, existují i možnosti vhodné pro děti.

Co zkusit ledové balonky? Napusťte balonky vodou, tu nechte zmrznout a do balonky po stažení gumové části, vyřezávejte různé vzory a ornamenty. Vy ostrým nožem, děti příborovým. Přesto dejte pozor, ať jim nůž při tvoření ledových soch, nesjede např. do klína.

Má vaše dítě rádo zpívání?

A jestliže vlastní navíc krásný hlas, v pěveckém sboru se během adventu zpívají překrásné písně. A můžete to samé učinit i vy. Vánoční sbory existují i pro dospělé. Budete sice muset každý týden cvičit, ale odměnou vám bude vaše první veřejné vystoupení.

Pošlete dopis Ježíškovi

Těší se děti na příchod Ježíška? Psaní dopisu je ještě více navnadí. Užijí si s tím spoustu legrace a napsaný dopis můžete dát za okno, ať si ho Ježíšek vezme.

Vyrobte si perníkovou chaloupku

Kdo by neměl rád pohádku o perníkové chaloupce? Pokud se na to cítíte, můžete dokonce postavit perníkovou vesničku! Nejlepší na tom je, že lze těžit z výhod této činnosti – potom klidně všechno snězte. Bude totiž celá z perníku a cukrové polevy. Zbytek necháme na vaší kreativitě.

Je to skvělá rodinná aktivita pro děti, která zabaví na celé odpoledne nebo večer. A dost možná se z toho dokonce stane nová rodinná vánoční tradice.

Sledujte vánoční filmy

Každé Vánoce jsou o sledování pohádek a filmů. Na výběr je spousta tradičních klasik, ale i nové moderní. Do vánoční nálady se dostanete, jakmile se uvelebíte na gauči ve flanelovém pyžamu, začnete pojídat popcorn a umocníte atmosféru – rozsvícením stromečku a právě běžícím filmem.

Běžte se projít a dívejte se na venkovní výzdobu lidí

Nemusíte kvůli tomu jet do Ameriky, abyste viděli spoustu světel. I Češi jsou v tomto ohledu hodně moc vynalézaví a jsou schopni za to utratit celkem dost peněz. Kolem jejich domu tak vzniká pastva pro oči, a to nejen pro malé děti. Září a třpytem světel se jistě mile rádi pokocháme všichni.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares