Strach z kojení na veřejnosti? Nebojte se vystoupit z řady!

Zatímco před několika lety by bylo kojení na veřejnosti skoro nemyslitelné, dnes se maminky postupně začínají osmělovat a tu a tam už zahlédneme kojící maminku v kavárně nebo v parku. Přesto je pro mnoho lidí toto téma stále tabu a kojení na veřejnosti kategoricky odsuzují. Pokud byste ráda na veřejnosti kojila, ale jen se obáváte pohoršených pohledů, teď je ten pravý čas vystoupit z řady.

Vhodně se oblečte

Správný oděv a kojící podprsenka jsou základ. Kojení by nemělo být nic pohoršujícího, ale přeci jen byste měla zůstat v maximální míře zahalená. Proto si pořiďte vhodné elastické tričko nebo rozepínací košili a především dobře padnoucí kojící podprsenku. Kojení vám usnadní i šátek, do kterého můžete miminko při kojení zavinout a zároveň tak ještě více zakrýt intimní partie.

Buďte odvážná

Připravte se na zvědavé pohledy i pohoršené kolemjdoucí. Nenechte se odradit, vždyť neděláte nic zakázaného, jen prostě krmíte své miminko. Buďte ale zároveň ohleduplná ke svému okolí – snažte se najít málo frekventovaná místa a být co možná nejméně nápadná. Přeci jen se stále jedná o vysoce intimní záležitost, kterou byste s půlkou vašeho města sdílet neměla.

Pohoda vašeho miminka je nejdůležitější

Ačkoliv můžete mít ohledně kojení na veřejnosti pochybnosti, faktem je, že pravidelné kojení je pro vaše dítě vůbec to nejlepší. A jen těžko se vám podaří být pokaždé v soukromí svého domova. Kojení mezi lidmi se tedy v zásadě nevyhnete, ale je na vás, zda zvolíte například přebalovací místnosti v nákupních centrech nebo se nebudete ostýchat ani na lavičce v parku. Pamatujte, že nezáleží tolik na tom, co si myslí ostatní, ale jak se cítíte vy a co vašemu miminku prospívá.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares