Tetování, Body piercing a Těhotenství. 5 věcí, které potřebujete vědět

Bude moje tetování po těhotenství vypadat jinak?

Kdykoliv se kůže natáhne, umělecká díla mohou být rozmazaná, vybledlá nebo deformovaná, říká Cameron Rokhsar, profesor na klinice dermatologie v Mount Sinaijské nemocnici v New Yorku. Tetování na břichu, prsou a boky jsou na změnu nejvíce náchylné, protože tyto oblasti se nejvíce rozšiřují. Narušení tetování mohou bránit různá pleťové mléka, krémy, ale pokud se jednoho dne vaše kůže stáhne do původního stavu, může se to stát i s vaším tetováním.

Měla bych si vyndat v průbehu těhotenstí piercingy?

Během těhotenství náušnice a prsteny v nose mohou v pohodě zůstat, ovšem není uplně nejlepší nechávat si piercing v pupíku nebo v bradavkách. Stane se to velmi snadno nepříjemným. Zmenšení velikostí je samozřejmě také řešení, ale ne tak efektivní, jako odtranit tato zkrášlení úplně. Nezapomeňte, že co se porodu týče, je důležité vytáhnout veškeré piercingy.

Je bezpečné si dát nové tetování nyní nebo počkat?

Pokaždé, když jste v kontaktu s jehlou, ať už kvůli tetování nebo piercingu, hrozí vám infekce. Proto je lepší pár měsíců počkat. Během těhotenství jste taky více náchylná na spoustu složek barvy, což může způsobit velké potíže. Navíc, pokud si pořídíte tetování během doby, kdy je vaše kůže napnutá, může po těhotenství vypadat trochu jinak než byste chtěly.

Je pravda, že nemůžu dostat epidurál, když mám tetování na zádech?

V roce 2010 bylo americkou anesteziologickou asociací zpochybněno použití epidurálu přes potetovanou kůži, jelikož hrozí, že jehle sebou vezme barvu, která se může dostat do kanálků a způsobit problémy. Pokud je anesteziolog schopný umístit jehlu skrz míssto, kde není inkoust, není problém. Ovšem i když by to nebylo možné, stále máte právo dostat tuto formu úlevy, pokud vaše tetování nemá známky zarudnutí nebo je zcela zahojené.

Znemožní mi piercing v bradavce kojení?

Piercing v bradavce má nulový efekt na produkci mléka, ale prsten v bradavce představuje potenciální riziko udušení dítěte. Je tedy lepší jej nenosit po celou dobu kojení. Mohla byste být taky překvapná, že vám mléko může utéct i dírou od piercingu, nic příjemného!

http://www.parents.com/pregnancy/my-body/is-it-safe/tattoos-body-piercings-and-pregnancy-5-things-you-need-to-know/

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares