Jak zbavit dítě strachu z injekcí

Strach z jehel je skutečný. A vašemu dítěti se pravděpodobně zdá, že dostanou injekci pokaždé, když navštíví lékaře. Dokonce i když dostávají pouze pravidelné očkování, zdá se jim, že jich je moc.

Pokud má vaše dítě úzkost z toho, že půjde k lékaři ze strachu z injekcí, není samo. Většina dětí má tento strach. Někteří z něho vyrostou v době, kdy jsou dospělí. Jiní to nikdy neudělají.

Neříkejte dítěti o injekci dopředu

Pokud máte malé dítě, je pravděpodobné, že dostane vakcínu při návštěvě zdravého dítěte. Není třeba tyto informace dobrovolně poskytovat. Koneckonců, pravděpodobně nevíte jistě, že vaše dítě dostane injekci. Pokud se vás vaše dítě přímo zeptá, řekněte, že je možné, že by mohlo dostat injekci, ale že si nejste jisti.

Buďte upřímní

Neříkejte svému dítěti, že injekce nebolí. Některé mohou. Pokud si vaše dítě myslí, že lžete, může ve vás ztratit důvěru. Potřebují cítit, že jste na jejich straně a budete je chránit. Pravdou je, že i když injekce mohou bolet, je to malá bolest trvající jen několik sekund. Zaměřte se na to. Když vaše děti vědí, že jim říkáte pravdu, podporuje to důvěru a může jim to pomoci udržet je v klidu.

Buďte v klidu a usmívejte se

Čím více říkáte dítěti, aby se nebálo, tím více si myslí, že je něco, čeho se musí obávat. Místo toho, aby úzkost zastavila, zvyšujete ji. Pokud jste pozitivní a šťastní, pomůže to udržet vaše dítě v klidu. Dejte jim najevo, že si neděláte starosti. Nebuďte frustrovaní nebo rozrušení, i když vaše dítě panikaří. Použijte uklidňující hlas, abyste jim řekli, že víte, že se bojí. Ujistěte je, že injekce bude trvat jen několik sekund.

Zahrajte si na lékaře

To je zvláště účinné u mladších dětí. Hraní rolí doma je dobrý způsob, jak ukázat svým dětem, co se děje v ordinaci lékaře. Díky tomu se mohou v blízkosti zařízení cítit pohodlněji. Dává vám šanci mluvit o injekcích. Řekněte svým dětem, že očkování nás uzdravuje. Řekněte jim, že injekce mohou bolet, ale jen na pár sekund. Předveďte s lékárničkou. Soutěžte o to, kdo dokáže udělat nejstatečnější obličej při vpichu.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares